Okolice

Grupa Poszukiwawczo Ratownicza najlepsza w powiatowych manewrach w ratownictwie medycznym

Grupa Poszukiwawczo Ratownicza najlepsza w powiatowych manewrach w ratownictwie medycznym

Strażacy ratownicy rywalizowali w XII Powiatowych Manewrach w Ratownictwie Medycznym jednostek OSP zorganizowanych w Kobielniku. Najwyżej sklasyfikowana została OSP Grupa Poszukiwawczo Ratownicza przed OSP Głogoczów i Kornatka

 

Udział w manewrach wzięło 11 drużyn OSP. Zmierzyły się z 4 zadaniami przygotowanymi przez Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego w KP PSP w Myślenicach asp. Piotra Kutrzebę. Obejmowały sytuacje z którymi podczas swojej służby mogą się zmierzyć ratownicy.

Pierwsze to nagłe zatrzymanie krążenia u 50 letniego mężczyzny spacerującego w terenie leśnym. Drugie obejmowało porażenie osoby prądem elektrycznym, które spowodowało oparzenia kończyn górnych i dolnych. Scenariusz trzeciego z zadań wydarzył się podczas prac polowych gdzie w wyniku upadku z maszyny rolniczej rolnik nabił się na grabie. Ostatnie założenie miało miejsce podczas grzybobrania i tutaj obrażenia obejmowały złamanie kończyny dolnej.

- Wszystkie działania prowadzone przy poszkodowanych sprowadzały się do utrzymania funkcji życiowych, wykonaniu prawidłowej diagnostyki i zaopatrzeniu ran oraz przygotowaniu do przekazania personelowi medycznemu. Manewry miały na celu podniesienie sprawności u wszystkich ćwiczących jednakże prowadzono również ocenę punktową – mówi bryg. Roman Ajchler.

Wyniki drużyn od najlepiej radzącej sobie z założeniami organizatorów:

1. OSP Grupa Poszukiwawczo Ratownicza
2. OSP Głogoczów
3. OSP Kornatka
4. OSP Poznachowice Dolne
5. OSP Krzczonów
6. OSP Pcim
7. OSP Siepraw
8. OSP Tenczyn
9. OSP Łyczanka
10. OSP Dobczyce i OSP Kobielnik

 

Komentarze

Zobacz więcej