Karate

Karatecy z Myślenic na trzecim miejscu w ogólnopolskim turnieju

Podczas Ogólnopolskiego Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Ciechanowa Myślenicką Akademię Karate „Byakko” reprezentowało 19 zawodników, którzy zdobyli zajęli 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej

W zawodach udział wzięło 269 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Myślenicką Akademię Karate „Byakko” reprezentowało 19 zawodników, którzy zdobyli 14 pucharów: 3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych co dało 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Pierwsze miejsce zajął Wrocławski Klub Karate Kyokushin Sypień - 68 pkt, drugie przypadło Oleckiej Szkole Sztuk Walki Karate Kyokushin - 59 pkt, a na trzecim stanęła drużyna z Myślenic z wynikiem 36 pkt.

W kategorii Kumite 6-7 lat dzieci do 30 kg srebrny medal zdobył Hubert Wyskoczyński. Kategoria 8-9 lat dziewczynki do 30 kg po pokonaniu pozostałych zawodniczek w eliminacjach została opanowana przez myślenickie karateczki: 1 m. Matylda Szwab, 2 m. Liliana Sidor, 3 m. Nina Szczerbaniuk. W kategorii chłopcy 8-9 lat do 25kg złoto wywalczył Wojciech Swachta, który w finale spotkał się z klubowym kolegą Mateuszem Krzakiem (2 m).

W kategorii kadetki -45 kg brązowy medal zdobyła Daria Bzdek, która w eliminacjach pewnie pokonała o ponad głowę wyższa zawodniczkę z Wrocławia. W kategorii kadeci + 45kg brązowy medal wywalczył Dawid Burkat, który dwie walki eliminacyjne wygrał przed czasem. W kategorii kadeci -30 kg w półfinale spotkało się dwóch kolegów klubowych - Miłosz Pilch uplasował się na 3 miejscu, natomiast Filip Szwab zdobył srebrny medal.

W kategorii junior młodszy -50 kg brązowy medal po walce półfinałowej przypadł Adrianowi Paszkowskiemu. W kategorii Junior -75 kg po walce „Super Fight”, 2m. zajął Aleksander Nowak ulegając cięższemu przeciwnikowi.

W kategorii Kata indywidualne (układy formalne) w kategorii junior 5 miejsce zajął Aleksander Nowak, w kategorii junior młodszy 9 miejsce zajął Adrian Paszkowski. W kat. kadetów 4 m. zajęła Maja Ulman, 5 m. Dawid Burkat, 6 m. Bartosz Swachta, 8 m. Wojciech Swachta, 9 m. Daria Bzdek.

W kategorii Team Kata junior ( układy formalne drużynowe) 1 m. zajęła drużyna Byakko Good Girls w składzie Oliwia Kocot, Daria Bzdek i Maja Ulman. 3 m. w tej samej kategorii przypadło drużynie Byakko Bad Boys w składzie: Wojciech Swachta, Miłosz Pilch oraz Bartosz Swachta.