Kolarstwo

Joanna Światłoń z Sułkowic Mistrzynią Polski w kolarstwie górskim w kategorii enduro

Joanna Światłoń z Sułkowic Mistrzynią Polski w kolarstwie górskim w kategorii enduro
Fot. Jacek Słonik Photography

Kolarstwo górskie niejedno ma imię i wielu zwolenników, a enduro to specjalizacja do jazdy w trudnym terenie. Najlepsza w kraju w tej kategorii jest mieszkanka Sułkowic Joanna Światłoń

 

Tytuł Mistrzyni Polski Enduro MTB i złoty medal Joanna Światłoń wywalczyła podczas zawodów odbywających się w Czarnej Górze na Dolnym Śląsku.

 „Ostatnie a zarazem najważniejsze zawody w sezonie kończę zdobywając tytuł Mistrzyni Polski z czego bardzo się cieszę. Jest to oczywiście wynik pracy całego teamu Eskimoo oraz obranej taktyki. Nie było łatwo, ale limit upadków wyczerpałem już chyba na treningach, dlatego pomijając kilka poślizgnięć na korzeniach było w miarę czysto. Dziękuję i zarazem gratuluję całej drużynie Eskimoo, która, była najszybsza i w całości stanęła na podium”

– w mediach społecznościowych pisała po zdobyciu tytułu.

Swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła od zakupy roweru trailowego, czyli tzw. "ścieżkowego". Pasja do roweru pchnęła ją dalej i wspólnie ze znajomymi założyła Eskimoo Racing Team.

Większość zawodów w których brali udział, kończyli na podium. To dało im rozpoznawalność, a konsekwencja doprowadziła do podium, bowiem wszyscy jej zawodnicy stanęli na nim pod koniec sezonu.

 

Komentarze (1)

Zobacz więcej