Drogi

Wypadli z drogi w Borzęcie. Samochód rozpadł się na kawałki

Wypadli z drogi w Borzęcie. Samochód rozpadł się na kawałki
Fot. PSP Myślenice

Dwie osoby poszkodowane to efekt wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej w Borzęcie. Samochód spadł z urwiska i rozpadł się na kawałki

 

Dyżurny Operacyjny SKKP PSP w Myślenicach w dniu 10 listopada o godzinie 18.11 odebrał zgłoszenie o wypadnięciu z jezdni drogi wojewódzkiej nr 967 samochodu osobowego w miejscowości Borzęta.

W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące pojazdem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren akcji, podjęli czynności udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym.

- Przybyli na miejsce ratownicy medyczni ZRM przejęli poszkodowanych w celu dalszej diagnostyki. Uszkodzony pojazd, który w wyniku wypadku się rozpadł znajdował się w znacznej odległości od jezdni pośród drzew. Końcowe działania to usunięcie pozostałości po zdarzeniu z jezdni – relacjonuje bryg. Roman Ajchler.

W akcji udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Borzęta.

Komentarze (14)

 • 13 lis

  Brawura i głupota nie zna granic...

  20 1 Odpowiedz
 • 13 lis

  Jechałam kiedyś drogami przez wieś. Zgodnie z przepisami. Nie zalecam tego nikomu. Ze względów własnego bezpieczeństwa. Czy kiedyś się to zmieni

  14 3 Odpowiedz
 • 15 lis

  Żeby była jasność, jechałam przestrzegając ograniczeń prędkości. Dobrze, że nie oberwałam od innych kierowców.. W Polsce jest przyzwolenie na łamanie przepisów. Zwłaszcza przekraczanie dozwolonej prędkości, nawet jazdy po pijaku. Kiedy to się zmieni ? Nawet najsroższe kary tego nie zmienią dopóki nie zmienimy mentalności..

  7 3 Odpowiedz
 • 18 lis

  A to ciekawe, bo je systematycznie przemieszczam się drogami (Siepraw, Trzebunia, Tokarnia). Jeżdżę zgodnie z przepisami, więcej nawet na tych nielicznych odcinkach gdzie można jechać 70 dalej jadę 50. Nigdy ale to nigdy, nikt nie zatrąbił czy mignął światłami dosłownie zero agresji drogowej. Może ty jeździsz, jakimś beczkowozem ciągnionym przez traktor ?

  5 Odpowiedz
 • 16 lis

  Bo komuś się spieszy po coś. a to że tobie się nie spieszy i zachce ci się jechać powoli to lepiej nie jedź. Większość ograniczeń w Polsce jest zaniżonych.
  Proponował bym zmienić mentalność w wybieraniu władz a potem dopiero na drogach kiedy one będą lepsze ...

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej