Zapasy

Jakub Korbas i Filip Pacelt z brązowymi medalami w międzynarodowych zawodach

Jakub Korbas i Filip Pacelt z brązowymi medalami w międzynarodowych zawodach
Jakub Korbas i Filip Pacelt z trenerem Ryszardem Szpakiewiczem

Zapaśnicy Dalinu z Międzynarodowego Memoriału Zapasniczego im. Władysława Bajorka wrócili z brązowymi medalami. Walczyli w grupie młodzików w kategoriach wagowych do 68 kg i do 75 kg

 

Jakub Korbas i Filip Pacelt reprezentujący Dalin Myślenice, wzięli udział w Międzynarodowym Memoriale Władysława Bajorka w Krakowie. Walczyli w grupie młodzików w kategoriach wagowych do 68 kg i do 75 kg.

Zawody zostały zorganizowane przez działaczy krakowskiej „Bieżanowianki” w małej hali przy Tauron Arenie. W tym roku do Krakowa przyjechało 164 zawodników z 26 klubów z całej Polski oraz ekipy zagraniczne z Czech i Ukrainy.

Myśleniczanie wspierani przez młodszych kolegów obecnych na zawodach stoczyli po kilka pojedynków, zdobywając brązowe medale w swoich kategoriach wagowych.

Jakub Korbas pokonał Jakuba Warchała z Mysłowic wykonując rzut suplesowy, w kolejnej walce miał wolny los, a w półfinale przegrał z Maciejem Grabowskim z Radomia. Podczas walki o brązowy medal pokonał bardziej doświadczonego zawodnika gospodarzy Filipa Albrychta. Z kolei Filip Pacelt przegrał walkę półfinałową z późniejszym złotym medalistą Jakubem Gajurem, a w walce o brązowy medal pokonał Igora Flisa z Janowa Lubelskiego.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej