Zapasy

Srebrny Kacper Bijan i brązowy Jakub Tomera

Srebrny Kacper Bijan i brązowy Jakub Tomera

Zawodnicy Dalinu Myślenice z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. Ryszarda Dworaka rozgrywanego w Rudzie Śląskiej wrócili z dwoma medalami

 

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 10 klubów. Dalin reprezentowali Kacper Bijan w grupie kadetów w kat. wagowej do 51 kg i Jakub Tomera w grupie dzieci w kat. wagowej 30 kg. Nasi zawodnicy wrócili z dwoma medalami – Kacper ze srebrnym, a Kuba z brązowym.

Kacper Bijan przegrał w finale z Jakubem Bujakiewiczem z Jaroszowca. Dużą niespodziankę sprawił Jakub Tomera, który stoczył cztery walki, z tego dwie wygrał z zawodnikami z Rudy Śląskiej i z Jaroszowca. Szczególnie zaciętą walkę stoczył z zawodnikiem z Raciborza – późniejszym złotym medalistą.

Kuba dwukrotnie trzymał przeciwnika w pozycji zagrożonej, lecz pomimo decyzji sędziego na macie, sędzia punktowy nie potwierdził werdyktu. W drugiej rundzie to przeciwnik położył Kubę na łopatki.

- Być może okazja do rewanżu będzie w Myślenicach 10 grudnia podczas Memoriału Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej