Drogi

Pieszy potrącony w Głogoczowie. „Zmarł na miejscu na skutek doznanych obrażeń”

Pieszy potrącony w Głogoczowie. „Zmarł na miejscu na skutek doznanych obrażeń”

Na drodze krajowej 52 w Głogoczowie został potrącony pieszy, który jak informują służby „zmarł na miejscu na skutek doznanych obrażeń”. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

 

Do zdarzenia doszło w czwartek 18 listopada ok. godziny 18:20 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 52 doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego oraz samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że pieszy z niewyjaśnionych dotąd przyczyn znalazł się na pasie ruchu, którym poruszał się osobowy mercedes, jadący w kierunku Krakowa i został przez niego potrącony.

Pomimo akcji reanimacyjnej, podjętej przez zespół pogotowia ratunkowego, mężczyzna zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że 54-letni kierowca mercedesa, był trzeźwy. Teraz przyczyny i szczegółowe okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają myśleniccy policjanci.

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji: W trosce o bezpieczeństwo pieszych, apelujemy o noszenie elementów odblaskowych. Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym.

Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych szczególnie teraz, kiedy zmrok zapada coraz wcześniej.

Używanie odblasków przez wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym, to obowiązek. Używanie odblasków przez pieszych w mieście, to rozsądna konieczność.

 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 23 lis

  A z jaką prędkością jechał mercedes ?

  5 2 Odpowiedz
  • 23 lis

   Nie wiem poco darążysz, znalazł się w miejscu niedozwolonym ( zapewne ) nawet przy 50 km/h istnieje wysokie ryzyko śmiertelnego wypadku. Jakbyś nie była humanistom to byś wiedziała ci nieco o energii kinetycznej i zasady zachowania pędu …

   2 6 Odpowiedz
   • 24 lis

    A skąd kroocotsie o tym wiesz ? Ja o tym nie wiem. Może dla profilaktyki trzeba byłoby piętnować nadmierną prędkość, albo bezmyślne włażenie na pasy.

    3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej