Piłka nożna

PKN Orlen nowym sponsorem Dalinu Myślenice. Daniel Obajtek i Jarosław Szlachetka zaprezentowali klubowe koszulki

PKN Orlen nowym sponsorem Dalinu Myślenice. Daniel Obajtek i Jarosław Szlachetka zaprezentowali klubowe koszulki
Fot. fb.com/Jarosław Szlachetka

Przez najbliższe trzy sezony Orlen będzie wspierał Klub Sportowy Dalin Myślenice. Nowe koszulki zaprezentował prezes Polskiego Koncernu Naftowego Daniel Obajtek z burmistrzem Jarosławem Szlachetką 

„To już pewne! Najbliższe trzy sezony Dalin Myślenice wspierać będzie jedna z największych firm petrochemicznych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej PKN ORLEN” – taki wpis w mediach społecznościowych zamieścił Jarosław Szlachetka.

Na towarzyszących mu zdjęciach widzimy m.in. burmistrza w towarzystwie prezesa Orlenu Daniela Obajtka oraz przedstawicieli klubu, z którym prezentują nowe koszulki klubowe biało-zielonych, ze swoimi nazwiskami.

Z kolei 30 grudnia na oficjalnej stronie klubu pojawił się wpis w którym czytamy m.in., że Orlen będzie sponsorował Dalin przez najbliższe 3 lata. "Oznacza to dla Nas przede wszystkim stabilizację oraz możliwość dalszego rozwoju" - komunikuje zarząd klubu.

"Jesteśmy firmą, która najbardziej inwestuje w sport, ale nie tylko w sport globalny, sport zdecydowanie większy w Polsce. Idziemy też w sport w samorządy, powiaty, w kluby które mają historie i m.in. Dalin ma historię stu lat. Wielu wychował wspaniałych sportowców i na takie kluby chętnie generalnie patrzymy, jeśli mówimy o sponsoring. Niedawno podjęliśmy decyzję w sprawie Wisły, Dalin również współpracuje z Wisłą, więc to się zamyka - taki cykl i od najmłodszych, do starszych zawodników, ale ci najmłodsi, kiedyś będą zapleczem innych klubów sportowych, także Wisły" w "Kronice Myślenickiej" mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Z kolei Tomasz Bargiel, prezes Dalinu Myślenice podkreślał, że dla klubu taka współpraca to "pewność i stabilizacja, co pozwoli nam mam nadzieję na dalszy rozwój".

Obecnie piłkarze Dalinu Myślenice występują w w IV lidze (gr. zachodnia). Po pierwszej połowie rozgrywek zajmują 9 miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 23 pkt.

W tym roku klub obchodził swoje 100-lecie, a podczas uroczystej gali burmistrz zapowiedział modernizację stadionu im. Gustawa Grochala na Zarabiu. Wstępnie szacowana kwota opiewa na ok. 15 mln zł, a burmistrz zapowiada m.in. nowe boisko z naturalną murawą i automatycznym nawadnianiem przy którym stanie zadaszona trybuna, będąca w stanie pomieścić 1900 kibiców. Dodatkowo obiekt ma wzbogacić się o 2 boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią, bieżnię z 6 torami z nawierzchnią poliuretanową oraz tor do skoku w dal i trójskoku.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

Zobacz więcej