Myślenice

Stadion Dalinu przejdzie remont? Burmistrz zapowiada zadaszoną trybunę na 1900 osób i nową murawę. Ale to nie wszystko

Stadion Dalinu przejdzie remont? Burmistrz zapowiada zadaszoną trybunę na 1900 osób i nową murawę. Ale to nie wszystko
Według zapowiedzi burmistrza nowa murawa otoczona bieżnią i trybuna będąca w stanie pomieścić 1900 osób. Tak miałby wyglądać stadion Dalinu w przyszłości.

Zadaszona trybuna będąca w stanie pomieścić 1900 osób, boisko z naturalną murawą i automatycznym nawadnianiem, kolejne 2 boiska treningowe i bieżna – to tylko niektóre ze zmian jakie władze zapowiadają na stadionie im. Gustawa Grochala

 

W tym roku Dalin Myślenice obchodzi jubileusz 100-lecia działalności. Z tej okazji klub organizował m.in. mecze oldboyów w piłce nożnej i siatkówce, czy bieg na dystansie 10 km. Zwieńczeniem obchodów była uroczysta gala, podczas której spotkały się osoby związane z klubem, samorządowcy oraz zaproszeni goście.

Podczas tego wydarzenia władze klubu odebrały z rąk burmistrza nagrodę w wysokości 100 tys. zł, a Jarosław Szlachetka (PiS) mówił o wspomnianej „inwestycji i zleceniu wykonania projektu”.

Zakres opracowania projektu budowlanego obejmuję przebudowę stadionu im. Gustawa Grochala, który miałby wzbogacić się m.in. o boisko (105x68m.) z naturalną murawą i automatycznym nawadnianiem przy którym stanie zadaszona trybuna będąca w stanie pomieścić 1900 kibiców (miejsca siedzące) wraz z toaletami i szatniami, a także 2 boiska treningowe ze sztuczną nawierzchnią (25x15m), bieżnię z 6 torami z nawierzchnią poliuretanową oraz tor do skoku w dal i trójskoku.

„Kiedy projekt będzie gotowy i będzie pozwolenie na budowę, gmina planuje ubiegać się o środki z Polskiego Ładu na realizację prac. Potrzeba będzie na to, jak się wstępnie szacuje, ok. 15 mln zł.” – czytamy w Dzienniku Polskim.

Z kolei zapowiedź zmian na stadionie Dalinu w mediach społecznościowych zamieścił Jarosław Szlachetka. "Podoba się? Tak wygląda pierwsza koncepcja przebudowy stadionu KS Dalin Myślenice wraz z budową zadaszonej trybuny" - pisze gospodarz gminy zamieszczając wizualizacje. 

Klub Sportowy Dalin Myślenice został założony w 1921 roku. Jego nazwa pochodzi od pobliskiego wzniesienia Dalin. Klub tworzą cztery sekcje: piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn i zapasy. W przeszłości istniały również sekcje piłki ręcznej, narciarstwa, gimnastyczna i lekkoatletyczna.

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • mirek@ 20 paź 2021

  totalnie niepowazna inwestycja... klub w 4 czy 5 lidze na mecze chodzi maksymalnie ze 100 osób a tu inwestycja warta pewnie z kilkanaście milionów. po pierwsze po co? po drugie skąd wziąć na to pieniądze? po trzecie miasto nie ma innych, bardziej znaczących potrzeb? po czwarte... obiecać to można wszystko

  64 12 Odpowiedz
 • 20 paź 2021

  Lepiej jakby wyremontowali basen na Zarabiu, więcej osób mogłoby z tego skorzystać. Miejsce ma potencjał, burmistrz przecież powinien mieć sentyment do basenu :)

  54 3 Odpowiedz
 • 20 paź 2021

  "środki z Polskiego Ładu na realizację prac..." Czyli zbankrutują kilkaset firm żeby postawić stadion

  45 9 Odpowiedz
 • Anty 20 paź 2021

  Jeżeli gmina to sfinansuje to nie chce już więcej czytać od nikogo wynurzeń o fatalnym stanie finansów miasta i gminy "po poprzednikach". Po prostu nie chcę, bo tylko idiota wtedy poleci na taką propagandę.

  40 5 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 19 paź 2021

  taaa na pewno a przed stadionem bedzie dworzec PKP...

  40 9 Odpowiedz

Zobacz więcej