Okolice

Nieprzytomny leżał z twarzą zanurzoną w potoku. Policjanci uratowali życie 63-latka

Nieprzytomny leżał z twarzą zanurzoną w potoku. Policjanci uratowali życie 63-latka
Fot. KPP Myślenice

Jeden z mundurowych dostrzegł mężczyznę leżącego pod stromym zboczem w potoku. Miał rozbitą głowę, nie odpowiadał na wezwania, nie ruszał się i nie oddychał. Policjanci od razu przystąpili do akcji ratunkowej

Kiedy pierwszego dnia tego roku policjanci patrolowali ulice Myślenic, o godz. 12:30 otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w gminie Pcim. Gdy po kilku minutach dotarli na miejsce, w rozmowie z domownikami ustalili, że 63-letni awanturnik, wystraszony przyjazdem mundurowych uciekł z domu. Rodzina sugerowała, że nietrzeźwy mężczyzna prawdopodobnie nie odszedł daleko i zapewne ukrywając się w pobliżu, oczekuje aż policjanci skończą czynności.

Sierżant sztabowy Sławomir Kutryba i sierżant sztabowy Artur Łętocha postanowili poszukać mężczyzny, aby po zakończeniu interwencji i ich odjeździe nie dochodziło do kolejnych awantur. Najpierw sprawdzili okolice domu i pomieszczenia gospodarcze, następnie poszerzyli krąg poszukiwań i przeszukiwali tereny leśne nieopodal domostwa. Podczas sprawdzania terenu jeden z mundurowych dostrzegł mężczyznę leżącego pod stromym zboczem w potoku. Mężczyzna nie odpowiadał na wezwania, nie ruszał się. Policjanci szybko zbiegli ze skarpy.

Okazało się, że mężczyzna leży z twarzą zanurzoną w wodzie. Policjanci wyciągnęli go z wody i sprawdzili czynności życiowe. Ten nie oddychał. Dodatkowo miał widoczny uraz głowy, liczne ślady krwi i zadrapania. Prawdopodobnie poślizgnął się, stoczył ze zbocza i uderzył głową o twarde podłoże, a wpadając do strumyka, stracił przytomność.

- Policjanci od razu przystąpili do akcji ratunkowej wykonując masaż serca, w czasie którego mężczyzna zaczął oddychać. By udrożnić drogi oddechowe, ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej. Monitorowali czynności życiowe mężczyzny i zadbali o komfort termiczny do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Kiedy na miejsce przyjechali ratownicy, wspólnymi siłami wydobyli poszkodowanego z trudnego leśnego terenu. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Przytomny 63-latek trafił pod opiekę lekarzy – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • 4 sty 2022

  Lula czy tak naprawdę trudno zrozumieć ten artykuł? Spróbuję Ci go wytłumaczyć "łopatologicznie".
  W gminie Pcim była awantura domowa. Awanturujący się mężczyzna, gdy zorientował się, że przyjedzie policja na interwencję uciekł z domu. Policjanci po dotarciu na miejsce rozpoczęli poszukiwania mężczyzny po to, aby wykonać czynności służbowe (najprawdopodobniej zabrać go na posterunek). Kiedy w trakcie poszukiwań okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny i nie oddycha rozpoczęli akcję ratunkową, co zapewne uczyniłby każdy na ich miejscu.
  Poszkodowanego zabrało pogotowie, a policjanci zakończyli akcję Myślę, że po powrocie mężczyzny do zdrowia sprawa będzie miała dalszy bieg.
  Nie wiem skąd wyciągnęłaś wniosek, że policjanci bronią oprawców? Według mnie ratowali ludzkie życie, bo w tym momencie to było najważniejsze. Według Ciebie należało go zostawić w tym potoku?

  Co chciałaś usłyszeć o ofiarach znęcania? Jak chcesz sensacji poczytaj plotek.pl
  Pewnie założą mu niebieską kartę, a jeśli już ma to poniesie zasłużone konsekwencje.

  16 1 Odpowiedz
 • 4 sty 2022

  Wszystkie powyższe komentarze wiele wniosły do merytorycznej dyskusji na temat artykułu. Tak trzymać: lula, OKOKI i awanturnik.

  12 Odpowiedz
 • 4 sty 2022

  Lula ty podobno znana jesteś w całym powiecie z utrzymywania i wspierania różnej maści znęcaczy i społecznych mend. Zanim kogoś oceniasz to spójrz na siebie.

  10 2 Odpowiedz
 • 5 sty 2022

  Nie interesuje mnie co czytasz. Ja tylko merytorycznie starałem się odpowiedzieć na Twój post. Odpowiedziałem Ci dlaczego policjanci ratowali człowieka. Powinienem to napisać wielkimi literami. Znęcał się nad rodziną poniesie karę taką mam nadzieję.
  A według Ciebie należało mu przytrzymać głowę w tej wodzie żeby się utopił?

  7 Odpowiedz
 • OKOKI 3 sty 2022

  Dzięki tej wspaniałej interwencji nasi dzielni policjanci jeszcze wielokrotnie będą jeżdzić do kolejnych awantur.

  8 3 Odpowiedz

Zobacz więcej