Myślenice

Myślenice. Żółte autobusy będą jeździć dalej

Myślenice. Żółte autobusy będą jeździć dalej

Po tym jak w marcu 2021 r. na trasie Myślenice-Kraków zadebiutowała nowa linia autobusowa, gmina zapowiada jej kontynuację i nowe trasy

 

Po raz pierwszy na trasę Myślenice – Kraków, tzw. „żółte autobusy” wyjechały w marcu 2021 roku. Z biegiem czasu prywatna linia rozwijała swoją ofertę o kolejne kursy, a jak zapowiadają władze gminy; w 2022 jej przedstawiciele nadal będą wozić mieszkańców regionu.

Mają w tym pomóc pieniądze z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych za które powstaną połączenia Osieczany – Chełm, Myślenice K.Wielkiego – Krzyszkowice, Myślenice – Zasań, Myślenice – Bulina – Trzemeśnia, Osieczany – Myślenice.

Z kolei wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego przedłuży przejazdy żółtych autobusów relacji Kraków – Myślenice. ”Przewozy na wymienionych liniach autobusowych zostaną dofinansowane kwotą 445 378,26 zł, w tym dotacja od Wojewody Małopolskiego wyniesie nieco ponad 400 tysięcy złotych, natomiast pozostałą część Gmina Myślenice pokryje z własnego budżetu” – czytamy w gminnym komunikacie.

Powiązane tematy

Nowa linia na trasie Dobczyce-Gruszów
0

Nowa linia na trasie Dobczyce-Gruszów

Na trasie Dobczyce-Gruszów od 3 stycznia funkcjonuje nowa linia autobusowa. Za przewóz odpowiada firma „Ryszard Zbigniew Lenart Przewóz Osób”   O nowym połą...

Komentarze (21)

 • 4 sty

  Seba popieram Cię w stu procentach. Również jeżdżę tymi autobusami. Mam nadzieję, że ta linia pozostanie z mieszkańcami Myślenic jak najdłużej. Dla nas jest to skok rozwojowy jeśli chodzi o transport.

  38 1 Odpowiedz
 • 4 sty

  Wy jesteście naprawdę trzeci świat, albo rodzina tych busiarzy poczytajcie trochę przetargi były warunkiem były autobusy a nie te pseudo karawany, busy i busiarze to dno, hamstwo i drożyzna. Może chciałbyś żeby mpks wyszedł z myslenic i co będziesz jeździł codziennie do Krakowa prywatnym samochodem gdzie jeden przejazd kosztuje średnio 40 zł?.czy może jesteś bezrobotnym utrzymującym się z zasiłku, dzieckiem które dostaję kieszonkowe od rodziców, albo milionerem? Zastanów się co piszesz bo widocznie nie masz pojęcia o czym mówisz. Ja jeżdżę tymi autobusami codziennie i wolał bym żeby mpks był całkowicie finansowany z moich podatków bo robia świetna robote hejterze. Wszędzie komunikacja jest finansowana z podatków, na całym świecie. Jeździłem busami kilka lat do Krakowa spróbuj dalej coś tam jeździ. Potem się wypowiadaj.

  38 7 Odpowiedz
 • 5 sty

  Uczciwie - chwalę żółte autobusy. Niekoniecznie za kolor, chociaż mi się podoba, ale za komfort jazdy i kulturę kierowców. Gdy nimi jadę, czuję się obywatelką Europy.

  25 2 Odpowiedz
 • 5 sty

  To dobra decyzja gminy, dobry kierunek. Z linią polityczną PiSu się nie zgadzam i uważam gro poczynań za dalece szkodliwe, to takie rozwiązania jak to dla dobra ogółu są na tak. Busy to relikt lat 90tych i dawno powinny już zniknąć, do Zachodu nam równać a nie do trzeciego świata. Uruchomić jakieś kursy w weekendy, gdzie ludzie na peryferiach bez samochodu są odcięci od świata gdyż busiarzom się nie opłaca.

  13 Odpowiedz
 • 6 sty

  To najlepsza robota zeszłego roku.
  Ta linia musi zostać, jako skok cywilizacyjny z Azji do Europy.

  12 1 Odpowiedz

Zobacz więcej