Myślenice

Myślenice. Komunikacja zbiorowa w 2022 roku

Myślenice. Komunikacja zbiorowa w 2022 roku

Jak informuje UMiG Myślenice dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych zostają objęte linie komunikacyjne:

Osieczany – Chełm,
Myślenice K.Wielkiego – Krzyszkowice,
Myślenice – Zasań,
Myślenice – Bulina – Trzemeśnia,
Osieczany – Myślenice

„Przewozy na wymienionych liniach autobusowych zostaną dofinansowane kwotą 445 378,26 zł, w tym dotacja od Wojewody Małopolskiego wyniesie nieco ponad 400 tysięcy złotych, natomiast pozostałą część Gmina Myślenice pokryje z własnego budżetu” – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oprócz linii utworzonych w ramach dofinansowania z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przy współpracy z Gminą Myślenice nadal będzie utrzymywał wyznaczone kursy „żółtych autobusów” Małopolska PKS na trasie Kraków – Myślenice. Urząd Marszałkowski wspiera również linie Mszana Dolna – Wiśniowa – Myślenice oraz Myślenice – Wieliczka. To ostatnie połączenie pełni już od roku funkcję dowozową do transportu kolejowego.

Tekst na podstawie materiału UMiG Myślenice, treść zmieniona w dniu 29 stycznia 2022 r. Więcej na ten temat w artykule: Pomyliliśmy się! Małopolska PKS wyjaśnia sposób działania i finasowania „żółtych autobusów”.

Powiązane tematy

Komentarze (20)

 • 4 sty 2022

  Seba popieram Cię w stu procentach. Również jeżdżę tymi autobusami. Mam nadzieję, że ta linia pozostanie z mieszkańcami Myślenic jak najdłużej. Dla nas jest to skok rozwojowy jeśli chodzi o transport.

  39 1 Odpowiedz
 • 4 sty 2022

  Wy jesteście naprawdę trzeci świat, albo rodzina tych busiarzy poczytajcie trochę przetargi były warunkiem były autobusy a nie te pseudo karawany, busy i busiarze to dno, hamstwo i drożyzna. Może chciałbyś żeby mpks wyszedł z myslenic i co będziesz jeździł codziennie do Krakowa prywatnym samochodem gdzie jeden przejazd kosztuje średnio 40 zł?.czy może jesteś bezrobotnym utrzymującym się z zasiłku, dzieckiem które dostaję kieszonkowe od rodziców, albo milionerem? Zastanów się co piszesz bo widocznie nie masz pojęcia o czym mówisz. Ja jeżdżę tymi autobusami codziennie i wolał bym żeby mpks był całkowicie finansowany z moich podatków bo robia świetna robote hejterze. Wszędzie komunikacja jest finansowana z podatków, na całym świecie. Jeździłem busami kilka lat do Krakowa spróbuj dalej coś tam jeździ. Potem się wypowiadaj.

  38 7 Odpowiedz
 • 5 sty 2022

  Uczciwie - chwalę żółte autobusy. Niekoniecznie za kolor, chociaż mi się podoba, ale za komfort jazdy i kulturę kierowców. Gdy nimi jadę, czuję się obywatelką Europy.

  26 2 Odpowiedz
 • 6 sty 2022

  To najlepsza robota zeszłego roku.
  Ta linia musi zostać, jako skok cywilizacyjny z Azji do Europy.

  13 1 Odpowiedz
 • 5 sty 2022

  To dobra decyzja gminy, dobry kierunek. Z linią polityczną PiSu się nie zgadzam i uważam gro poczynań za dalece szkodliwe, to takie rozwiązania jak to dla dobra ogółu są na tak. Busy to relikt lat 90tych i dawno powinny już zniknąć, do Zachodu nam równać a nie do trzeciego świata. Uruchomić jakieś kursy w weekendy, gdzie ludzie na peryferiach bez samochodu są odcięci od świata gdyż busiarzom się nie opłaca.

  13 1 Odpowiedz

Zobacz więcej