Miasto

Pomyliliśmy się! Małopolska PKS wyjaśnia sposób działania i finasowania „żółtych autobusów”

Pomyliliśmy się! Małopolska PKS wyjaśnia sposób działania i finasowania „żółtych autobusów”

W mediach społecznościowych, przewoźnik Małopolska PKS opublikował list otwarty dotyczący finansowania prowadzonych przez spółkę linii komunikacyjnych. Odnosi się w nim również do naszego artykułu

 

Wczoraj w mediach społecznościowych, przewoźnik Małopolska PKS opublikował list otwarty dotyczący finansowania prowadzonych przez spółkę linii komunikacyjnych.

Odnosi się w nim również do naszego artykułu z 4 stycznia pt. „Myślenice. Żółte autobusy będą jeździć dalej”, po lekturze którego można było odnieść mylne wrażenie, że tzw. „żółte autobusy” jeżdżące na linii Myślenice-Kraków, otrzymają dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Błąd zawarty w tekście został przez nas poprawiony, a tytuł zmieniony, aby nie budził żadnych wątpliwości.

 

Małopolska PKS w swoim poście na facebooku pisze:

„Szanowni Państwo, praktycznie od początku naszej działalności na terenie Myślenic szerzy się dezinformacja związana z rzekomym finansowaniem linii M1 z pieniędzy publicznych.

W związku z tym postanowiliśmy ująć nasze stanowisko w list otwarty, który prezentujemy poniżej. Zawiera on wyjaśnienie kwestii związanych z finansowaniem oraz odnosi się do nierzetelnego artykułu opublikowanego w tym miesiącu na portalu miasto-info.pl.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji - chociaż ze względu na trudne warunki w jakich przychodzi nam funkcjonować, nie wiemy jak długo będziemy mogli sobie na to pozwolić. Dołożymy jednak wszelkich starań z naszej strony, aby móc świadczyć Państwu nasze usługi jak najdłużej - chociaż nieuczciwa konkurencja nam w tym nie pomaga”.

Z kolei w wystosowanym liście otwartym Małopolska Prywatna Komunikacja Samochodowa sp. z o.o. wyodrębnia poszczególne linie z opisem sposobu ich finansowania. Całość publikujemy poniżej:

 

Jednocześnie podkreślamy, że naszym celem nie było działanie na szkodę Małopolska PKS. Wcześniej nikt nie kontaktował się z nami w sprawie błędu zamieszczonego we wspomnianym artykule, przepraszamy za jego pojawienie się, które nie było zamierzone, publikujemy pełne oświadczenie spółki i nanosimy korekty we wspomnianym tekście.

Wybierając się w trasę na odcinku Myślenice - Kraków najchętniej wsiadam w:

 • autobus autobus 65%
 • bus bus 8%
 • prywatny samochód prywatny samochód 27%
 • Głosów: 4033

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • 30 sty 2022

  Jak zaczęli jezdzic to były uroczyste otwarcia połączeń wywiady info na fb Burmistrza, jak zaczyna się sypac to " sorry radźcie sobie sami" nikt nie będzie jeździł dokładając do interesu na fb malopolska pks jest już 1 info ze będą rezygnować z linii Marszałkowskiej bo to nie opłacalne, podobnie stanie się z linia M1 bo sorry ale utrzymanie samochodu, jego naprawy, zatrudnienie kierowców i opłaty za ropę oc przeglądy to są kosmiczne pieniądze. Zadzacy obudźcie się bo jak znowu będziemy musieli jeździć do pracy busami to ludzie Was wyniosą z tych swoich urzędów.

  51 4 Odpowiedz
 • 29 sty 2022

  Ale jaja, bo z listu otwartego wynika, że urzędnicy dla sprawy zrobili nieomal #guffno, a odniosłem wrażenie z tego jak się UMiG tym chwalił, że jednak coś w temacie zrobili. To w takim razie powiem, że nie potrzeba tu Kurskiego i TVP, wystarczy że mamy Szlachetkę.

  51 10 Odpowiedz
 • 29 sty 2022

  szach i k##a mat! władze jedynie nie przeszkadzając i ładnie się uśmiechając stworzyli bajkę. szacunek ŻÓŁCI !

  42 6 Odpowiedz
 • 30 sty 2022

  Od razu tu pisałem, że to firma prywatna i żadna tu zasługa rządzących :D Ale klakierzy żyjący w utopijnym państwie, oczywiście pisali, że jest inaczej :)

  33 5 Odpowiedz
 • 30 sty 2022

  Kolejny przykład tego ze Szlachetka i jego ekipa lubi chwalić się nie swoimi sukcesami … byle można było se cyknąć fotkę na fb….

  28 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...