Drogi

Powiat myślenicki. Pierwsze mandaty z nowego taryfikatora. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Powiat myślenicki. Pierwsze mandaty z nowego taryfikatora. Jak to wygląda w rzeczywistości?
Fot. KPP Myślenice

Policja opublikowała kilka przypadków, w których funkcjonariusze na terenie powiatu myślenickiego wystawili pierwsze mandaty według nowego taryfikatora

Pierwszą zmianą jaką przyniósł nowy - 2022 rok, jest podwyżka mandatów. Od 1 stycznia łatwiej niż do tej pory jest też stracić prawo jazdy i trudniej pozbyć się punktów karnych. Ci, którzy łamią przepisy, muszą przygotować się na spore wydatki, bowiem nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw zaostrza część kar za wykroczenia drogowe.

Policja opublikowała kilka przypadków, w których funkcjonariusze na terenie powiatu myślenickiego wystawili pierwsze mandaty według nowego taryfikatora.

W sobotę 8 stycznia mandatem w wysokości 1000 złotych ukarany został przez myślenickich policjantów 29-latek z powiatu tatrzańskiego, który na Zakopiance, w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosiła 100 km/h jechał 149 km/h. Na jego konto trafiło dodatkowo 8 punktów karnych.

Mandat w wysokości 2000 zł zapłacił kierowca z Ukrainy, który w niedzielę 9 stycznia w Skomielnej Białej jechał 189 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 69 km/h.

Czy wyższe mandaty sprawią, że będziesz bardziej przestrzegać przepisów kodeksu drogowego?

 • TAK TAK 48%
 • NIE NIE 52%
 • Głosów: 416

W poniedziałek 10 stycznia policjanci z myślenickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. 29-latek w miejscowości Dąbie (gmina Raciechowice), w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Zgodnie z nowym taryfikatorem otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

„Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o ruchu drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Pośpiech do pracy, do dentysty czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka” – w mediach społecznościowych zwraca uwagę myślenicka policja.

Powiązane tematy

Komentarze (21)

 • 12 sty 2022

  mylisz się
  nie ma miejsca na konsternację na drodze, to głupie dziecinne wytłumaczenie, masz cały czas uważać, inaczej możesz zabić innych
  to prawidłowy bat na piratów
  teraz np 2 razy wyprzedzisz na pasach i nie masz prawa jazdy za przekroczenie punktów
  jeździj zgodnie z przepisami a nie będziesz dojną krową
  jesteś za rekwirowaniem pojazdu? A gdyby był przepis że przekroczenie o 60km/h i samochód ci przepada - poprzesz to? Tylko wiesz co - to raczej nie będzie zgodne z konstytucją..

  16 4 Odpowiedz
 • 12 sty 2022

  To nie jest dobry system, to jest system wyliczony na dojenie a nie motywowanie do prawidłowej jazdy!! Zobaczycie, to statystyk wykroczeń wcale nie poprawi a nieodpowiedzialne zachowania może nawet nasilić. Kolejny pisowski bubel.
  Nota bene: jestem za uzasadnionym karaniem, ba nawet rekwirowaniem pojazdu, piratów trzeba notować, lecz myślę że system uderzy w dużej mierze w kierowców którzy dla przykładu przekroczą prędkość zjeżdżając z górki, bo są niestety takie miejsca wprawiające w konsternację, o których istnieniu policja dobrze wie. Absolutnie nieskuteczna metoda w przesiewaniu potencjalnych drogowych przestępców.

  17 5 Odpowiedz
 • 12 sty 2022

  Moim zdaniem to nie pomoże … ale pogadamy za rok jak będą statystyki rok do roku czy to coś da czy to kolejne doimy+

  15 2 Odpowiedz
 • 12 sty 2022

  Super super … będzie z czego 500 plusy dawać …i inne bonusy dla nie robow
  A pracującym nowy wał… inflacja itp itd
  I

  20 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2022

  Ja nie znam nikogo kto za przekroczenie prędkości o 10 km/h zapłacił mandat a bardzo duże prędkości są plagą polskich dróg i bardzo dobrze że zmienili taryfikator bo może niektórych to nauczy pilnowania dopuszczalnych prędkości i patrzenia na pieszych.

  13 1 Odpowiedz

Zobacz więcej