Alarmujecie

Będzie mocno wiało. W porywach nawet do 100 km/h

Będzie mocno wiało. W porywach nawet do 100 km/h

Z północy na południe przez Polskę przesuwa się burza śnieżna z wiatrem w porywach sięgającym do 100 km/h.

Burza ze śnieżycą i silnym wiatrem osiągającym nawet 100 km na godz. przetoczyła się przez całą północną i środkową Polskę. Obecnie burza i wichura wkroczyła do południowej części kraju.

IMGW prognozuje w naszym regionie wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy szacują na 80%. Wiatr zachodni, po południu skręcający na północno-zachodni.

W godzinach popołudniowych wiatr zacznie od zachodu stopniowo słabnąć. Najdłużej, nawet do godziny 23:00 w poniedziałek.

Oprócz silnego wiatru przemieszczająca się z północy na południe Polski strefa chłodnego frontu atmosferycznego przyniesie również opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami, zwłaszcza w obszarach podgórskich i w górach, również opady śniegu.

W ciągu dnia miejscami niewykluczone są także burze, którym towarzyszyć może opad krupy śnieżnej. Opady okresami będą intensywne, co w połączeniu z porywistym wiatrem może powodować znaczne ograniczenie widzialności. Warunki na drogach mogą być bardzo trudne. W górach porywisty wiatr z intensywnie padającym śniegiem skutkować będzie powstawaniem zawiei i zamieci śnieżnych.

Komentarze (1)

Zobacz więcej