Miasto

Myślenice. Kolejne parkomaty w centrum? Mogą stanąć na ul. Królowej Jadwigi. (GMINA PRECYZUJE ZAPOWIEDŹ)

Myślenice. Kolejne parkomaty w centrum? Mogą stanąć na ul. Królowej Jadwigi. (GMINA PRECYZUJE ZAPOWIEDŹ)

„Myślę, że jeszcze na sesji lutowej, zostanie przeprocedowana przez radę miejską uchwała mówiąca o wprowadzeniu strefy parkowania w tym miejscu” – zapowiada burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS). 

 

 

Ostatnie wystąpienie burmistrza w ramach formatu Q&A, w którym odpowiada na pytania mieszkańców, pełne było zagadnień drogowych. Mieszkańcy pytali m.in. o uporządkowanie ruchu w Myślenicach, o rozwiązanie problemu stojących na ul. Średniawskiego samochodów,  czy parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych.

Jak się okazuje problem z samochodami dotyczy również centrum, a konkretnie ul. Piotra Skargi, która niedawno przeszła remont w ramach rewitalizacji Rynku. Stanął tam też znak "strefa zamieszkania", a jak zwracał uwagę jeden z mieszkańców; "nadal kierowcy parkują tu w niedozwolonych miejscach".

W odpowiedzi burmistrz zapowiedział, że ta ulica zostanie objęta strefą płatnego parkowania. Kiedy miałoby do tego dojść?

"Z nieprawidłowym parkowaniem staramy się walczyć na bieżąco. Straż miejska regularnie monituje sytuacje, podejmując interwencje, których proszę mi wierzyć są setki - mówił burmistrz.

Chcemy w tym miejscu wprowadzić strefę płatnego parkowania i być może w ten sposób ta sprawa o której pan pisze, w znaczący sposób się poprawi
- burmistrz Jarosław Szlachetka

"Po pana wpisie na tę część miasta i ul. Piotra Skargi również zwróciłem uwagę straży miejskiej. Myślę, że jeszcze na sesji lutowej, zostanie przeprocedowana przez radę miejską uchwała mówiąca o wprowadzeniu strefy parkowania w tym miejscu, tak jak zakłada to też projekt związany z rewitalizacją. Chcemy w tym miejscu wprowadzić strefę płatnego parkowania i być może w ten sposób ta sprawa o której pan pisze, w znaczący sposób się poprawi" - odpowiadał Jarosław Szlachetka (PiS).

W internetowym spotkaniu z mieszkańcami podkreślał też, że „sprawa związana z organizacją ruchu, miejsc parkingowych, ruchu pieszych, ruchu rowerowego jest bardzo ważną kwestią jeśli chodzi o Myślenice, ale też trudną jednoznacznie do rozwiązania. Jest to na pewno jedno z największych wyzwań, jakie dzisiaj stoją przed nami jako władzami, jako zarządcami dróg gminnych, powierzchni miejskich".

Jak oceniasz organizację ruchu i dostępność miejsc parkingowych na terenie Myślenic w 2022 roku?

 • wzorowo
 • bardzo dobrze
 • dobrze
 • dostatecznie
 • dopuszczająco
 • niedostatecznie
 • Zobacz wyniki
 • wzorowo wzorowo 4%
 • bardzo dobrze bardzo dobrze 2%
 • dobrze dobrze 5%
 • dostatecznie dostatecznie 9%
 • dopuszczająco dopuszczająco 13%
 • niedostatecznie niedostatecznie 67%
 • Głosów: 2020

5 lutego 2022

To nie ta ulica? 

Pisząc artykuł sugerowaliśmy się opisem ulic na mapie Google (na zdjęciu stan na dzień 4 lutego 2022). Jak zwracają uwagę nasi czytelnicy - znajduje się tam błąd, a ulica Królowej Jadwigi opisana jest jako ul. Piotra Skargi. Stojące samochody przedstawione na zdjęciu tytułowym znajdują się na ul. Królowej Jadwigi, która sąsiaduje ze szkołą i prowadzi do kościoła.   

Na wspomnianej ul. Piotra Skargi nie zastaliśmy zaparkowanych samochodów. Wjazd w nią od strony Rynku uniemożliwia "zakaz ruchu", z kolei od głównego wejścia do świątyni - "zakaz wjazdu"

W wystąpieniu w ramach Q&A burmistrz Jarosław Szlachetka odpowiada na pytanie dotyczące problemu parkowania przy ul. Piotra Skargi (20 min. 5 sek.) znajdującej się przy szkole podstawowej oraz mówi o wyznaczeniu tam "strefy zamieszkania". Wszystko się zgadza, zarówno znak jak i zaparkowane samochody, tylko nie nazwa ulicy. 

Czy wspomniana strefa będzie dotyczyć ul. Piotra Skargi, czy Królowej Jadwigi? Pytanie dotyczące wyjaśnienia tej kwestii, na którą zwracacie uwagę w komentarzach i wiadomościach wysyłanych na redakcja@miasto-info.pl skierowaliśmy do UMiG. Czekamy na odpowiedź. 

9 lutego 2022 

Strefa planowana jednak na ul. Królowej Jadwigi

Otrzymaliśmy odpowiedź dotyczącą ulicy na której miałaby pojawić się strefa płatnego parkowania. "Strefa będzie wprowadzona na ulicy bezpośrednio przy Szkole Podstawowej nr 1, tj. ulicy Królowej Jadwigi" - wyjaśnia Marek Pajka, zastępca naczelnika wydziału promocji, współpracy, sportu i kultury w UMiG Myślenice. 

Powiązane tematy

Komentarze (51)

 • 4 lut

  Pozwala się na zabudowę apartamentami każdego wolnego skrawka w mieście nie patrząc czy nabywca będzie miał miejsce parkingowe w garażu podziemnym. Następnie okazuje się, że wszystkie ulice są zastawiane samochodami, a jedynym pomysłem władzy na tzw. uporządkowanie jest strefa płatnego parkowania najlepiej w całym mieście. Dramat.

  71 2 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 4 lut

  Po co się rozdrabniać ulica po ulicy? Najlepiej objąć strefą parkowania całe Myślenice... Wydusić z ludzi ostatniego grosza, a pracownicy magistratu i ich rodziny dostaną karty uprawniające do bezpłatnego parkowania.

  Oczywiście tworzenie stref płatnego parkowania jest sposobem zarządzanie problemem braku parkingów w centrach miast. Ale należy dać ludziom coś w zamian. Zbudować 1 - 2 piętrowe parkingi w okolicy centrum.

  Zbudować? Eh, no właśnie, burmistrz woli planować, a nie budować. Ewentualnie nadawać imiona postawionym już obiektom...

  55 10 Odpowiedz
 • 4 lut

  Najlepiej mieszkać w centrum i mieć wszędzie " z buta". A jak ktoś z Dolnego i Górnego to bedzie płacił za możliwość zakupów w Rynku. Miasto to samo, podatki też te same.

  41 3 Odpowiedz
 • 4 lut

  to nie żaden problem jest utrudnianie życia kierowcom i robienie płatnego parkowania a moze zrobic cos takiego zeby mozna było sie zatrzymać na chwilę a nie tylko pieniadze i karanie w postaci parkomatów

  35 5 Odpowiedz
 • 4 lut

  Tak tam upadł cały handel :) Więc nie ma za bardzo po co się pchać :)

  30 1 Odpowiedz

Zobacz więcej