Pcim

Pcim. Pożar hal z akcesoriami meblowymi. Walka z ogniem trwała prawie 18 godzin

Pcim. Pożar hal z akcesoriami meblowymi. Walka z ogniem trwała prawie 18 godzin

Prawie setka strażaków przez ponad 18 godzin walczyła z pożarem magazynu z akcesoriami meblowymi w Pcimiu.

 

Jak wyjaśnia bryg. Roman Ajchler; pożar został zakwalifikowany jako bardzo duży i zaangażowano 12 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej (24 osoby) i 13 pojazdów Ochotniczych Straży Pożarnych (67 osób). Ostatecznie akcję zakończono w niedzielny poranek po prawie 18 godzinach walki z ogniem.

Zgłoszenie o pożarze, który powstał w pomieszczeniach magazynowych z akcesoriami meblowymi w miejscowości Pcim, wpłynęło do SKKP PSP w Myślenicach w sobotnie popołudnie o godzinie 14.54. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG oraz OSP z gminy Pcim.

Po 5 minutach od zgłoszenia na miejsce pożaru dotarli pierwsi strażacy stwierdzając mocno rozwinięty pożar hal magazynowych o pow. ok. 2600 m2. - Sprawiono linie gaśnicze i podano prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się hale oraz w obronie na budynek administracyjno-biurowy stanowiący jedną całość z halą magazynową i budynek sąsiadujący zlokalizowany od strony północnej – wyjaśnia bryg. Roman Ajchler.

Dowódca akcji przekazał informacje o sytuacji na miejscu i wezwał za pośrednictwem Stanowiska Kierowania dodatkowe siły i środki jednostek OSP z gmin Myślenice, Lubień, Tokarnia oraz specjalistyczne samochody pożarnicze z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie (GCBM – cysterna 25 000 l, SCD37 – drabina pożarnicza, SCKn – samochód, kontener z aparatami powietrznymi) z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu (SHD25 – podnośnik hydrauliczny).

Wciąż potrzebną do walki z ogniem wodę strażacy pobierali z pobliskiej Raby. Komendant Powiatowy kierujący działaniami ratowniczymi wezwał na miejsce grupę operacyjną złożoną z kadry dowódczej KP PSP. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych spalonych obiektów oraz usuwania zniszczonych akcesoriów meblowych przy użyciu sprzętu budowlanego (samochody z hds, koparko-ładowarka, ładowarka, koparka).

Długotrwała akcja spowodowała również zorganizowanie w trakcie działań wspólnie z UG Pcim zaplecza logistycznego w postaci namiotu pneumatycznego z nagrzewnicą gdzie zapewniono ciepłe napoje oraz możliwość krótkiego odpoczynku.

Komentarze

Zobacz więcej

Pcim. Usmażyli jajecznicę z 1000 jajek
Pcim 0

Pcim. Usmażyli jajecznicę z 1000 jajek

Podczas pierwszej Pcimskiej Smażenicy na patelnię trafiło 1000 jaj. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka na nowy wózek dla Szymona Starmacha   Zielone Świątki to...