Powiat myślenicki

Zlikwidowana plantacja marihuany. Policjanci zabezpieczyli 373 krzewy konopi i ponad 4 kg suszu

Zlikwidowana plantacja marihuany. Policjanci zabezpieczyli 373 krzewy konopi i ponad 4 kg suszu

Myśleniccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który w domu zorganizował nielegalną plantację konopi indyjskich. Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące posiadania oraz uprawy środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia

 

Policjanci wydziału kryminalnego na terenie powiatu myślenickiego zlokalizowali miejsce, w którym założona została plantacja konopi indyjskich. W czwartek 17 lutego zjawili się na wytypowanej posesji i przeszukali ją.

Uprawa znajdowała się w przylegających do domu pomieszczeniach gospodarczych. W specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, przy użyciu urządzeń sterujących ogrzewaniem, oświetleniem oraz wentylacją kontrolowano wszelkie parametry potrzebne do należytego wzrostu roślin.

Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli blisko 373 krzewy konopi oraz ponad 4 kg suszu marihuany. Jak szacują policjanci dzięki tej akcji na czarny rynek nie trafi około 40 kilogramów narkotyków. Zatrzymany został 38-latek z województwa opolskiego, który znajdował się na plantacji. Dodatkowo okazało się, że uprawa zasilana jest prądem z nielegalnego podłączenia.

Sąd Rejonowy w Myślenicach, na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

Zobacz więcej