Okolice

Gmina Tokarnia. Policja zlikwidowała plantację konopi

Gmina Tokarnia. Policja zlikwidowała plantację konopi
Fot. fot. KPP Myślenice

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych podczas likwidacji uprawy konopi, na terenie gminy Tokarnia. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Podczas przeszukań, myśleniccy kryminalni i funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli niemal 3,5 kilograma marihuany oraz specjalistyczny sprzęt. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło wczesnym rankiem 10 grudnia, kiedy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami z Myślenic zjawili się na jednej z posesji w gminie Tokarnia. Według posiadanych przez nich informacji, miała tam znajdować się uprawa konopi indyjskich.

Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn; 30 i 35-latka z powiatu wielickiego, którzy byli w trakcie likwidacji plantacji. - Mężczyźni pakowali specjalistyczny sprzęt, ziemię i doniczki do worków z zamiarem zatarcia śladów po uprawie. Kryminalni zabezpieczyli sprzęt i zatrzymali mężczyzn, a następnie szybko ustalili, gdzie znajdują się zbiory pochodzące z uprawy – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Trop prowadził do powiatu wielickiego, gdzie na poddaszu stodoły znajdowało się dwanaście słoików i trzy opakowania kartonowe z suszem. Policjanci zabezpieczyli tam 3,4 kilograma suszu, który pochodził z plantacji w gminie Tokarnia.

Zatrzymani przyznali się do winy. Decyzją prokuratury wobec podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze (21)

Zobacz więcej