Myślenice

Przyjąłeś pod swój dach uchodźców z Ukrainy lub chcesz pomóc? To trzeba wiedzieć

Przyjąłeś pod swój dach uchodźców z Ukrainy lub chcesz pomóc? To trzeba wiedzieć

Centrum Usług Społecznych przypomina, że każdy kto udzielił schronienia osobom przybyłym z Ukrainy powinien pamiętać o kilku rzeczach. To m.in. uzupełnienie formularza rejestracyjnego

 

„Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Myślenice, którzy udzielili schronienia osobom przybyłym z Ukrainy o uzupełnienie formularza rejestracyjnego potwierdzającego pobyt na terenie Gminy Myślenice” – czytamy w komunikacie Centrum Usług Społecznych w Myślenicach.

Informacje te są niezbędne do podejmowania dalszych działań pomocowych. Formularz można znaleźć w tym miejscu

Każdy kto chciałby udzielić bezpłatnego zakwaterowania obywatelom Ukrainy, powinien zgłosić taką gotowość na stronie CUS uzupełniając formularz.

Dodatkowe informacje udzielane są pod nr 790 551 715, 12 272 19 98 wew. 108. w pn. w godz. 7-17, wt -pt. 7-15.

Rejestrować powinni się również wolontariusze. Obecnie tworzona jest baza, a największe zapotrzebowanie oprócz wolontariuszy i wolontariuszki jest na tłumaczy języka ukraińskiego.

„Prosimy o zgłaszanie się osób, które w ramach wolontariatu byłyby w gotowości do wsparcia działań pomocowych Centrum Usług Społecznych w Myślenicach wobec mieszkańców Ukrainy potrzebujących pomocy humanitarnej w Polsce” – apeluje kierownictwo CUS.

Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 533-551-615 i mailowo cal@cusmyslenice.pl . Osoby zainteresowane wolontariatem proszone są o uzupełnienie poniższego formularza.

Powiązane tematy

Puchar dla Orła
Fotofelieton 0

Puchar dla Orła

19 listopada, godz. 15:35. Puchar Polski na szczeblu okręgowym trafił w szpony zawodników Orła Myślenice. W finale piłkarze z Dolnego Przedmieścia spotkali s...

Komentarze