Alarmujecie

Myślenice. Rosną ceny paliwa. Na niektórych stacjach przebiły 8 zł za litr

Myślenice. Rosną ceny paliwa. Na niektórych stacjach przebiły 8 zł za litr

W ostatnich dniach ceny paliw na stacjach rosną z dnia na dzień. Za diesla płacimy najwięcej. Ile średnio kosztuje benzyna w Myślenicach?

 

W ostatnich dniach ceny paliw na stacjach benzynowych systematycznie rosną. W Myślenicach w środę 9 marca, po godz. 15, za popularną „dziewięćdziesiątkę piątkę” kierowcom przyszło zapłacić średnio 7,19 zł za litr, za diesla 8,23 zł, z kolei za autogaz 3,52 zł.

Wcześniejsze podwyżki na stacjach przyhamowało obniżenie stawki VAT, wzrosty wróciły jednak wraz z wybuchem wojny w Ukrainie. Jak zapowiadają analitycy, w najbliższym czasie będziemy tankować po cenach przekraczających 7 zł/l, a na przełomie marca i kwietnia nawet 8 zł.

Powiązane tematy

Puchar dla Orła
Fotofelieton 0

Puchar dla Orła

19 listopada, godz. 15:35. Puchar Polski na szczeblu okręgowym trafił w szpony zawodników Orła Myślenice. W finale piłkarze z Dolnego Przedmieścia spotkali s...

Komentarze (28)

 • 9 mar 2022

  Zostałem przez niektórych forumowiczów mianowany "rosyjskim trollem", gdy pod poprzednim artykułem pisałem, że nazywanie idiotami tych, którzy w dniu wybuchu wojny tankowali ile się da po cenie 5,60-5,80zł/l jest irracjonalne, bo de facto oni będą na tym ruchu sporo do przodu i okazuje się, że miałem rację. Powtórzę to jeszcze raz - w trakcie wojny i innych konfliktów NIE WARTO działać przeciw tłumowi, warto obserwować co się dzieje wokół i na podstawie tego podejmować logiczne decyzje. Co do samych cen paliw w Myślenicach i okolicach - oczywistym jest to, że mamy do czynienia ze zmową cenową, m.in wiadomego właściciela myślenickich sieci stacji paliw (Pana L.), szczególnie co do ceny za olej napędowy - 8,32zł/l to jest cena dzisiejsza, ale w zakupie hurtowym w Orlenie a śmiem wątpić, że na tych stacjach nie było dziś dostawy od Orlenu. Licząc, że miała ona miejsce 2 dni temu, gdy w hurcie ON kosztował 7,16zł/l to daje to, nie licząc dodatkowych kosztów, 1,16zł marży na każdym sprzedanym litrze - kosmos!

  48 11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 mar 2022

  Stacje ### W MYŚLENICACH ONIJAM SZEROKIM ŁUKIEM WOLE JECHAĆ ZATANKOWAĆ DO KRAKOWA PO NORMALNYCH CENACH

  37 4 Odpowiedz
 • 9 mar 2022

  Dla niewtajemniczonych w temacie - stacje paliw ###sprytnie zmieniają dla niepoznaki logo, na ten moment do tej sieci należy 7 stacji w okolicy - stacja Orlen w Jaworniku (w 2020 roku największy udział w sprzedaży - 23%), Shell w Jaworniku, Shell w Myślenicach, Orlen w Myślenicach przy Kauflandzie, Dekadzie oraz na ul. Kazimierza Wielkiego oraz Shell w Dobczycach. Wszystkie dane szczegółowe są ogólnodostępne w ich sprawozdaniach finansowych - zachęcam do lektury Jedyna stacja Orlen w okolicy, która jest własnością koncernu Orlen to ta na ul. Tarnówka w Myślenicach, stąd też są tam względnie najniższe ceny.

  34 3 Odpowiedz
 • 9 mar 2022

  zwiekszcie socjal na pewno bedzie taniej :)
  bedzie jeszcze gorzej bo chca zeby ludzie byli od nich zalezni
  zeby bez tych pseudo datkow sobie ludzie nie poradzili :)
  teraz beda mowic ze to przez wojne :D
  przed wojna juz bylo drogo

  35 7 Odpowiedz
 • OKOKI 9 mar 2022

  W Myślenicach na wszystkich stacjach benzynowych zawsze była zmowa cenowa ,to jedna banda oszustów. A teraz wykorzystują sytuację żeby zarobić.

  29 Odpowiedz

Zobacz więcej