Sport

Dominika Sanowska zdobyła złoty medal w trójboju siłowym

Dominika Sanowska zdobyła złoty medal w trójboju siłowym
Fot. fb.com/Dominika Sanowska

Zawodniczka Cross-Spot Myślenice została złota medalistką w trójboju siłowym podczas Mistrzostw Europy XPC Powerlifting European Championship 2022

 

„Plan wykonany w stu procentach, choć pozostaje lekki niedosyt. Jestem bardzo dumna z siebie i szczęśliwa , po raz kolejny przełamałam swoje bariery. Wiem nad czym pracować, kolejne doświadczenie za mną” – swój występ komentuje Dominika Sanowska z Myślenic.

W ramach konkurencji wykonała przysiad z obciążeniem 135 km, w wyciskaniu sztangi leżąc podniosła 70 kg, a jej wynik w martwym ciągu to 140 kg.

Mistrzostwa Europy XPC w Trójboju Siłowym 2022 odbywały się w Siedlcach i zostały rozegrane według zasad i przepisów obowiązujących w Federacji XPC Poland. Były to zawody otwarte dla wszystkich chętnych - zawodniczek i zawodników, bez względu na przynależność (lub jej brak) do jakichkolwiek federacji i związków sportowych.

Dominika Sanowska ma na swoim koncie m.in. brązowy medal w IV Otwartych Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym we Wrocławiu rozgrywanych w 2021 r.,

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej