Sport

Nagrody burmistrza w dziedzinie sportu. Radny pyta, jaką miarą mierzyć sukces?

Nagrody burmistrza w dziedzinie sportu. Radny pyta, jaką miarą mierzyć sukces?

Dobór laureatów do nagrody burmistrza w dziedzinie sportu zainteresował radnego Kamila Ostrowskiego (WDG). Pytał, dlaczego mimo złożonego wniosku, nagrody nie otrzymał Mistrz Polski i Europy oraz trener srebrnej medalistki Mistrzostw Europy w trójboju siłowym

 

W trakcie każdej sesji rady miejskiej zaplanowany jest punkt, w którym burmistrz informuje o podjętych działaniach w okresie między sesjami. Podczas 74. posiedzenia, Jarosław Szlachetka mówił m.in.  o przyznaniu nagród burmistrza w dziedzinie kultury i sportu. 

W pierwszej połowie grudnia w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyła się uroczysta gala, podczas której symboliczne nagrody oraz dyplomy odebrało 24 sportowców

Właśnie dobór laureatów zainteresował radnego Kamila Ostrowskiego (WDG), który pytał, dlaczego pomimo złożonego wniosku, takiej nagrody nie przyznano utytułowanemu zawodnikowi i trenerowi trójboju.    

"Mamy tu jedną osobę, która w ciągu roku zostaje Mistrzem Polski i Europy i sam jest trenerem srebrnej medalistki Mistrzostw Europy. Chciałbym przytoczyć osobę Roberta Kosteckiego, z tego co wiem, wniosek z jego kandydaturą został złożony. Pytanie, czy doszedł do pana burmistrza, czy komisja się nad tym pochyliła? Wydaje mi się, że taki rok może się w karierze pana Roberta szybko nie powtórzyć, dlatego brakuje mi tej osoby" - mówił Kamil Ostrowski (WDG).

Kamil Ostrowski (WDG): Wśród nagrodzonych brakuje mi szczególnie jednej osoby. Zdaję sobie sprawę, że w dziedzinie sportu tych osiągnięć w ciągu roku nagromadzi się dużo i ciężko wybrać tych najlepszych. Są bowiem sporty powszechne i mniej powszechne, w których osiągniecie w skali województwa to sukces, i mniej powszechne, gdzie w skali kraju może być porównywalne do tego.

W odpowiedzi usłyszał od Jarosława Szlachetki (PiS), że "przyznawanie nagród w dziedzinie kultury, czy sportu jest wyłączną proregatywą burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Myślę, że pan doskonale o tym wie i tym osobom, które uznałem za stosowne, te nagrody zostały przyznane. Być może w przyszłym roku taką nagrodę otrzyma pan Kostecki, nie jest to wykluczone"

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 3 sty

  Car! Ukaz.

  18 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 sty

  Wstyd, wstyd, wstyd !

  17 2 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 4 sty

  nagrody dostają prawie sami karatecy, jacyś niby tenisiści, dalin i sokół… a wybiera człowiek po AWF 🤔 czyli czym się kieruje? Bo te nagrody to raczej z publicznych pieniędzy a nie prywatnych burmistrza?

  21 3 Odpowiedz
 • 4 sty

  No tak, słychać już retoryke w odpowiedzi p. Burmistrza partyjna, odpowiedział niczym prezydent, że to jego proregatywa w ułaskawieniu...a burmistrz mówi,że to jego proregatywa w ustalaniu komu przyzna nagrody:) nauczył się nowego słowa i teraz będzie go powtarzał... chcemy wiedzieć jakim kluczem posługuje się ten kto wydaje pieniądze z naszych podatków. To nie prywatna kasa i nagroda od prywatnej osoby. Jakie były kryteria doboru, czym bardzo szczególnym i wybitnym musiał się ktoś wykazać by taka nagrodę dostać? Chcemy to poprostu wiedzieć bo się nam to poprostu należy.....

  21 3 Odpowiedz
 • 4 sty

  szlachetka musi odejść

  23 3 Odpowiedz

Zobacz więcej