Sport

Mariusz Marszalik Mistrzem Europy. W przysiadzie podniósł 295 kg

Pochodzący z Brzączowic zawodnik w przysiadzie podniósł 295 kg, co stanowiło prawie 3,5 krotność jego wagi. Wynik zagwarantował mu 1 miejsce w kat. open

 

Mariusz Marszalik zakończył start na Mistrzostwach Europy FEDERACJI XPC w trójboju siłowym. Pochodzący z Brzączowic zawodnik w pojedynczym boju, jakim był przysiad wywalczył 1. miejsce w kat. open 90 kg, uzyskując wynik 295 kg (prawie 3,5 krotność masy ciała). Wynik ten zagwarantował mu także 1. miejsce OPEN spośród wszystkich kategorii, co jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu MISTRZA EUROPY.

Wystartował także w pełnym trójboju, gdzie był jednym z lżejszych i najmłodszych uczestników. Wyniki uzyskane w squat (295 kg), bench (167,5 kg) press i deadlift (250 kg), pozwoliły mu zająć 4. miejsce.

„Zawody gdzie pojawiła się ścisła czołówka kraju kat.90kg. Nikt kto walczył o podium nie był tu przypadkowo, poziom był bardzo wysoki. Fakt, ze każdy na pudle (a nawet poza nim) zrobił ponad 700kg w totalu mówi sam za siebie” – jego wynik w mediach społecznościowych komentuje trener Robert Kostecki.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej