Badminton

TKKF Uklejna w I lidze. „Jeszcze nigdy w historii Myślenic żadna drużyna badmintona nie zaszła tak daleko”

TKKF Uklejna w I lidze. „Jeszcze nigdy w historii Myślenic żadna drużyna badmintona nie zaszła tak daleko”

TKKF Uklejna sięgnął po pierwsze miejsce w II Lidze Strefa Południe, które jest premiowane bezpośrednim awansem do I Ligi PZBad. „Jeszcze nigdy w historii Myślenic żadna drużyna badmintona nie zaszła tak daleko” – mówi kierownik drużyny Tomasz Proszek

 

Decydująca rozgrywka miała miejsce 10 kwietnia w hali sportowej w Stróży, gdzie odbyła się ostatnia kolejka II Ligi badmintona organizowanej przez PZBad (Polski Związek Badmintona).

Gospodarzem rozgrywek był TKKF Uklejna Myślenice, który po pierwszych dwóch kolejkach zajmował fotel lidera. Zwycięstwa w trzeciej dawały myśleniczanom zwycięstwo w całych rozgrywkach II Ligi Strefa Południe oraz bezpośredni awans do I Ligi (zasięg krajowy).

W pierwszym spotkaniu TKKF Uklejna Myślenice zmierzył się z drużyną ABRM Orły Zakopane wygrywając 7:0. Następnie myślenicka drużyna podjęła drużynę Badminton Pro Kraków wygrywając 6:1. Dzięki tym dwóm zwycięstwoTKKF Uklejna zwyciężając wszystkie swoje spotkania z pozostałymi drużynami, sięgnął po pierwsze miejsce w II Lidze Strefa Południe oraz co najważniejsze pierwszy raz w historii wywalczył awans do I Ligi PZBad.

Warto zaznaczyć, że jeszcze nigdy w historii Myślenic żadna drużyna badmintona nie zaszła tak daleko. Należy tu wspomnieć, że w latach 90-tych klub sportowy LKS LIPKA Myślenice dzielnie walczył w rozgrywkach II Ligi – mówi kierownik drużyny Tomasz Proszek.

Reprezentanci TKKF Uklejna Myślenice w całej lidze rozegrali 42 mecze, ulegając jedynie w dwóch, oddając łącznie rywalom pięć setów. Aktualnie drużynę czeka wytężony czas pracy w celu wzmocnienia drużyny, pozyskania dodatkowych funduszy na pokrycie kosztów uczestnictwa w rozgrywkach I-ligowych oraz intensywne treningi w celu podnoszenia formy sportowej na kolejny sezon.

Drużynę TKKF Uklejna Myślenice tworzą: Zawodnicy: Katarzyna Szafraniec, Agata Kornacka, Karolina Wiśniewska, Tomasz Proszek, Marek Tondera, Michał Chmielarczyk, Mateusz Pietruszka, Przemysław Tomecki; kierownik Tomasz Proszek; opiekun sekcji badmintona: Marta Jurek.

Powiązane tematy

Ruszają rozgrywki I Ligi Badmintona
Badminton 0

Ruszają rozgrywki I Ligi Badmintona

W sobotę 17 września reprezentanci TKKF UKLEJNA Myślenice zainaugurują rozgrywki I Ligi Badmintona PZBad   Gospodarzem pierwszej kolejki ligowej  I Ligi Bad...

Komentarze (1)

Zobacz więcej