Rozrywka

Aleksander Ożóg z Myślenic wygrał teleturniej VaBanque. Zgarnął 11 700 zł

Aleksander Ożóg z Myślenic wygrał teleturniej VaBanque. Zgarnął 11 700 zł

Specjalista do spraw finansowych z Myślenic podczas ostatniego odcinka teleturnieju emitowanego przez TVP2 zgromadził 11 700 zł i został nowym liderem

 

W finałowej rozgrywce uczestnicy zmierzyli się w kategorii "współcześni bojownicy”. Definicja do pytania, które mieli ułożyć brzmiała "Globalna społeczność hakerów. Ich znakiem rozpoznawczym jest maska Guya Fawkesa". Wszyscy zawodnicy udzielili poprawnej odpowiedzi.

Myśleniczanin postawił pytanie "Czym jest grupa Anonymous" i obstawił 2500 zł z 9200 zł, które zgromadził podczas wcześniejszej rozgrywki. Ostatecznie wygrał 11700 zł.

Va banque to polski teleturniej oparty na amerykańskim formacie Jeopardy!, emitowany na antenie TVP2 w latach 1996–2003 i ponownie od 2020. Prowadzącym jego pierwszej odsłony był Kazimierz Kaczor, a obecnie jego gospodarzem jest Przemysław Babiarz.

23 kwietnia 

Wygrywa po raz drugi

W kolejnym odcinku z udziałem myśleniczanina, lider pomylił się w finale, a jego miejsce zajął Aleksander Ożóg, który jako jedyny udzielił poprawnej odpowiedzi na pytanie finałowe i zwycięża z kwotą 8100 zł. 

Pytanie finałowe z kategorii W GÓRACH, brzmiało: "Ten fragment drogi wspinaczkowej biegnie mniej więcej poziomo, w poprzek zbocza lub ściany". To druga wygrana Aleksandra z rzędu. 

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 22 kwi 2022

  Zgarnął 11 700 zł?
  Burmistrz miesięcznie zgarnia trzy razy tyle.
  Lepiej startować w wyborach niż w turnieju VaBanque.

  44 14 Odpowiedz
 • 22 kwi 2022

  Dokładnie. Kurczę, trzeba gromadzić wiedzę przez lata żeby zgarnąć niecałe 12 tyś., a burmistrzowi wystarczyło złamać prawo i przekazać Poczcie Polskiej dane mieszkańców, by dostać potem od PiSu dodatkowe fuchy, zaś od radnych podwyżkę z kieszeni mieszkańców. No, taki myślenicki absurd.

  42 9 Odpowiedz
 • 23 kwi 2022

  Moje gratulacje!

  14 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Prezenty motoryzacyjne dla dużych i małych
Rozrywka 0

Prezenty motoryzacyjne dla dużych i małych

Jak zaskoczyć bliską osobę w czasach, kiedy światem rządzi konsumpcjonizm? Podarować jej możliwość przeżycia niezwykłej przygody. Emocje, przeżycia i zapisane...