Rozrywka

To był kluczowy występ dla Aleksandra Ożóga z Myślenic. W programie Va Banque! Szedł jak burza

To był kluczowy występ dla Aleksandra Ożóga z Myślenic. W programie Va Banque! Szedł jak burza

Czwarty odcinek teleturnieju był dla myśleniczanina kluczowy. Zwycięstwo gwarantowało walkę o tytuł Mistrza Va Banque! Stawka była zatem wysoka

 

Va Banque to polski teleturniej oparty na amerykańskim formacie Jeopardy!, jest emitowany na antenie TVP2. W grze bierze udział 3 zawodników. Uczestnicy odpowiadają na hasła pytaniami. Zwycięzca ma prawo wystąpić w kolejnym odcinku. Każdy odcinek składa się z 3 rund. Każde pytanie to określona kwota pieniędzy do wygrania.

W trzech wcześniejszych odcinkach specjalista do spraw finansowych z Myślenic wygrał 31 800 zł. Występ w czwartym miał wysoką stawkę, bowiem Aleksander Ożóg mógł zdobyć możliwość udziału w piątym odcinku, a w nim walczyć o tytuł Mistrza Va Banque!

Błąd Aleksandra na premii pozbawił go szans na dalszą grę. Mimo starań i świetnej końcówki nie udało mu się dogonić rywali. Przewaga była zbyt duża.

W finałowej rozgrywce uczestnicy zmierzyli się w kategorii "Gwara w kuchni”. Definicja do pytania, które mieli ułożyć brzmiała "W Wielkopolsce nazywają je plyndzami, na Śląsku strykami, na Mazurach plińcami".

Myśleniczanin postawił pytanie "czym są lane kluski?" i obstawił 2000 zł z 2200 zł, które zgromadził podczas wcześniejszej rozgrywki. Odpowiedź okazała się błędna, a na jego koncie zostało 200 zł. Żaden z uczestników nie udzielił prawidłowej odpowiedzi, która brzmiała "placki ziemniaczane".

Aleksander Ożóg w ciągu 4 programów zgromadził 31 800 zł.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej

Prezenty motoryzacyjne dla dużych i małych
Rozrywka 0

Prezenty motoryzacyjne dla dużych i małych

Jak zaskoczyć bliską osobę w czasach, kiedy światem rządzi konsumpcjonizm? Podarować jej możliwość przeżycia niezwykłej przygody. Emocje, przeżycia i zapisane...