Myślenice

Kto może zostać „Honorowym Obywatelem Myślenic”? Radni ustalili zasady przyznawania tego tytułu

Kto może zostać „Honorowym Obywatelem Myślenic”? Radni ustalili zasady przyznawania tego tytułu

Kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z trzech warunków, a oprócz tytułu otrzyma akt nadania oraz legitymację „Honorowego Obywatela Myślenic”.

Będzie też mógł uczestniczyć na prawach gościa w sesjach rady miejskiej i gminnych uroczystościach, jako gość honorowy

 

14 głosami za, 1 przeciw i przy 6 wstrzymujących się radni miejscy przegłosowali uchwałę w sprawie zasad i trybu nadawania tytułu "Honorowego Obywatela Myślenic".

- To tytuł, który jest szczególnym wyróżnieniem dla tych mieszkańców, którzy będą zasługiwać na to, we wszystkich możliwych dziedzinach; nauki, kultury, sportu, gospodarki i polityki współpracujący i promujący gminę Myślenice. Tytuł będzie przyznawany na wniosek składany do przewodniczącego rady - przed głosowaniem uzasadniała Barbara Bylica, naczelnik wydziału promocji, współpracy, sportu i kultury UMiG.

Jak czytamy w uchwale; tytuł "Honorowy Obywatel Myślenic" jest „wyrazem najwyższego wyróżnienia oraz uznania i jest nadawany przez radę miejską w Myślenicach”.

Aby otrzymać takie wyróżnienie, kandydat musi spełnić przynajmniej jeden z trzech warunków. Pierwszym jest odznaczanie się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki, kultury, sportu, gospodarki lub polityki. Drugim promocja Myślenic na arenie ogólnopolskiej lub międzynarodowej, a trzeci wymóg to odznaczanie się nienaganną postawą prospołeczna i moralną. Tytuł może zostać nadany obywatelom polskim i cudzoziemcom, również pośmiertnie.

O jego nadanie może wystąpić burmistrz, dyrektor Muzeum Niepodległości w Myślenicach, grupa 5 radnych rady miejskiej lub grupa przynajmniej 100 mieszkańców miasta i gminy Myślenice. Złożony wniosek opiniować będzie Komisja Edukacji działająca przy UMiG, a wyróżniona osoba otrzyma akt nadania oraz legitymacje „Honorowego Obywatela Myślenic”.

Posiadacz wspomnianego tytułu może używać go na co dzień, uczestniczyć na prawach gościa w sesjach rady miejskiej i gminnych uroczystościach jako gość honorowy.

Za przyjęciem uchwały w sprawie zasad i trybu nadawania tytułu „Honorowego Obywatela Myślenic” głosowało 14 radnych: Czesław Bisztyga, Józef Błachut, Halina Dyląg, Mirosław Fita, Wojciech Gablankowski, Andrzej Grzybek, Małgorzata Jaśkowiec, Izabela Kutrzeba , Eleonora Lejda-Kuklewicz, Piotr Motyka, Bogusław Stankiewicz, Wacław Szczotkowski, Stanisław Topa, Czesław Wierzba; przeciw 1: Grażyna Ambroży, a od głosu wstrzymało się 6: Jerzy Cachel, Wojciech Malinowski, Kamil Ostrowski, Bogusław Podmokły, Jan Podmokły, Tomasz Wójtowicz.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 28 kwi

  Honorowy Obywatel Myślenic ?!!! Haha
  Każdy człowiek który uczciwie pracuje, pomaga bezinteresownie jest Honorowy! I nie potrzebne mu są wyróżnienia, dyplomy i oklaski. Samo słowo dziękuję wystarczy.
  Choc w dzisiejszych czasach już nieliczni znają to słowo.
  I kropka.

  39 1 Odpowiedz
 • mirek@ 28 kwi

  przepelnionym miastem byscie sie zajeli, parkingami, brakiem koszy, sciezek rowerowych, infrastruktura a nie takimi sprawami. tylko po to zeby potem wreczac dyplomy i pozowac do zdjec... jest co robic w miescie panstwo radni

  39 1 Odpowiedz
 • 28 kwi

  To teraz nic tylko nadać go Slachetce. Zasługa w wydaniu danych osobowych mieszkańców. Nasza watergate.

  37 1 Odpowiedz
 • Roman 28 kwi

  Wy już nie macie się czym Zajmować???

  36 1 Odpowiedz
 • 28 kwi

  A teraz Zgaduj-zgadula, kto pierwszy pośmiertnie otrzyma tytuł?

  28 1 Odpowiedz

Zobacz więcej