Okolice

Powiat: 3 dni kontroli 13 nietrzeźwych kierowców

Powiat: 3 dni kontroli 13 nietrzeźwych kierowców

Na drogach powiatu myślenickiego podczas trzech dni policja zatrzymała trzynastu nietrzeźwych kierowców. Rekordzista z Trzemeśni miał 3,6 promila

fot.KPP Myślenice

Samochody osobowe, van, ciągnik rolniczy, motorower, a nawet inwalidzki wózek z napędem elektrycznym: takimi pojazdami poruszali się ujawnieni przez myślenickich funkcjonariuszy w różnych miejscach na drogach powiatu – w dniach 12-14 sierpnia – pijani kierowcy. Tylko w niedzielę zatrzymano ich ośmiu. Rekordzista z Trzemeśni miał w organizmie 3,6 promila alkoholu  

12 sierpnia

O 16:20 patrol ruchu drogowego skontrolował na lokalnej drodze w Kornatce kierowcę ciągnika rolniczego. Mieszkaniec tej miejscowości miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. Stracił prawo jazdy. Odpowie za wykroczenie.

Tego samego dnia wieczorem (godz. 22:00) na ul. Ogrodowej w Myślenicach policja zainteresowała się kierowcą Fiata Uno na myślenickich numerach rejestracyjnych. U mężczyzny badanie urządzeniem pomiarowym wykazało 2,8 promila.

13 sierpnia

Stan po użyciu alkoholu (0,25 promila) stwierdzili policjanci ruchu drogowego u kierowcy z Izdebnika, który o 13:10 w Biertowicach jechał Fiatem Uno.

Pobraniem krwi do badań na zawartość alkoholu zakończyła się rozpoczęta o 21:50 interwencja policjantów ogniwa patrolowego wobec mężczyzny, który w Myślenicach na Tarnówce prowadził bez uprawnień Opla Astrę na austriackich numerach rejestracyjnych.

14 sierpnia

godz. 8:00 w Biertowicach patrol drogówki zatrzymał prowadzącego osobowego Hyundaia Coupe mężczyznę, który popełnił wykroczenie mając w organizmie 0,35 promila.

godz. 16:00 w Lubniu „wpadł” rowerzysta z tejże miejscowości, u którego policjanci WRD z Myślenic stwierdzili 0,8 promila. Odpowie za przestępstwo.

godz. 16:00 na drodze w Porębie mieszkaniec Trzemeśni jadąc osobowym audi niegroźnie potrącił mężczyznę. Po chwili został zatrzymany przez mundurowych. Miał miał 3,6 promila. Stracił prawo jazdy.

godz. 17:00 W Bysinie policjanci zakazali dalszej jazdy mężczyźnie z Jasienicy. Powód: kierowanie Fiatem Punto po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości (2,3 promila).

godz. 17:15 w Krzczonowie u rowerzysty policjanci stwierdzili stan nietrzeźwości. Badanie wykazało u mieszkańca tej samej wsi 2 promile alkoholu.

godz. 18 Na „zakopiance” w Jaworniku policjantka z patrolu ruchu drogowego zatrzymała do kontroli kierowcę vana, Renaulta Espace. Krakowianin miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Pojazd trafił na parking strzeżony.

godz. 18:20 policjanci ogniwa patrolowego z KP Dobczyce na ul. Marwin skontrolowali stan trzeźwości motorowerzysty z tego samego miasta. Mężczyzna miał niecały promil alkoholu.

godz. 20.20 Policjanci z Dobczyc zatrzymali do kontroli prowadzącego Citroena AX. U mężczyzny z gminy Dobczyce stwierdzono 2 promile alkoholu.

godz. 19:25 Policjanci myślenickiego ogniwa patrolowego i dzielnicowi zostali wezwani do niecodziennej interwencji. W Pcimiu awanturujący się pijany mężczyzna w napędzanym elektrycznie wózku inwalidzkim uszkodził na drodze publicznej samochód Opel Vectra, m.in. rzucając w samochód butelką piwa. Agresywny 37-latek z Pcimia, który podczas podejmowania czynności służbowych znieważył policjantów i groził im, został przewieziony karetką transportową do szpitala w Myślenicach. Tam pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  zdecydowanie powinni publikowac dane ze zdjeciem, ale u nas przestepca chroniony jest lepiej od przecietnego obywatela.

  13 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  Ciekawe ilu policjantów jeździ po alkoholu??? Jak jest kontrol to pokazują legitymację i jadą dalej. POLSKA JAK NAMALOWANA

  10 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2011

  Ciekawe co z tym ostatnim - pewnie posadzą chłopa i założą mu blokadę na koło

  7 Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 23 sie 2011

  Myśle że ten ostatni okaże się rekordzistą. Popieram 0 tolerancji dla pijanych kierowców ale jest jednak różnica kiedy ktoś ma 0,8 promila i jest to przestepstwo takie samo jak w sytuacji kiedy ma 3,6. Natomiast jazda na rowerze nie powinna być moim zdaniem traktowana na równi z prowadzeniem samochodu. Kiedyś za zgodą pijanych kierowców w Myślenickiej były zamieszczane ich zdjęcia (mogli wtedy liczyć na niższą karę) nadal jest coś takiego?

  7 Odpowiedz
 • 23 sie 2011

  [quote=gość: pi%u0119kny Maryjan] Karać łobuzów ale 0,25 czy 0,3 to śmiech na sali . Te wyniki to dla podniesienia statystyk policyjnych ,ze nałapali pijanych ! 0,5 to miałem jak popiłem żentycy u bacy ! [/quote]

  Jak ktoś przekracza dozwoloną normę, to powinien ponieść karę. Dziś uda się mu przejechać mając 0,3 a jutro już 2 promile!

  7 3 Odpowiedz

Zobacz więcej