Myślenice

Terenowy Punkt Paszportowy w Myślenicach. Wnioski można składać na miejscu. Starosta: "Spełniło się moje marzenie"

Terenowy Punkt Paszportowy w Myślenicach. Wnioski można składać na miejscu. Starosta: "Spełniło się moje marzenie"
Fot. Piotr Jagniewski

Podczas oficjalnego otwarcia nowej siedziby starostwa przy ul. Drogowców 2A, Józef Tomal (FZM) poinformował o uruchomieniu Terenowego Punktu Paszportowego w Myślenicach

 

Mimo, że nowa siedziba starostwa powiatowego w Myślenicach działa od lutego 2022 r., to dzisiaj 27 maja w Dzień Samorządu Terytorialnego przy ul. Drogowców 2A odbyło się oficjalne otwarcie nowego budynku starostwa powiatowego w Myślenicach.

Podczas tego wydarzenia starosta Józef Tomal (FZM) zapowiedział otwarcie w tym miejscu Terenowego Punktu Paszportowego. Ten ma działać w poniedziałki w godz. 8-16, wtorki, środy i czwartki w godz. 8-14:30 i w piątki w godz. 8-13.

Józef Tomal, starosta myślenicki: Tutaj są najważniejsze wydziały dla ludzi; wydział komunikacji, gdzie zwiększyliśmy ilość stanowisk z 10 do 14 i zmniejszyliśmy kolejki, wydział geodezji, architektury, mienia, czyli te które mieszkańcy odwiedzają najczęściej. I co najważniejsze - spełniło się moje marzenie, ale także wielu ludzi, którzy pytali mnie "czemu nie ma u nas punktu paszportowego?".

Był przez kilka lat. W 2006 roku zniknął na fali reformy. Ciężko było. Kolejny wojewoda i kolejny mówił; „może jest szansa, ale pod warunkiem, że będziesz miał lokal, że będzie on dostosowany do szczególnych warunków” i dlatego będę dziękował dzisiaj wojewodzie Łukaszowi Kmicie (PiS), bo to głównie jego zasługa, że dostałem zgodę na to, co było naszym marzeniem. Od poniedziałku mogą państwo z niego korzystać, a pierwsi klienci już się zapisali.

Uruchomienie punktu paszportowego oraz swoje polityczne plany m.in. związane z kandydaturą na posła starosta zapowiadał w maju 2021 r.

Jak w mediach społecznościowych informuje starostwo; „Mając na uwadze Państwa cenny czas oraz efektywne zarządzanie ruchem klientów, uprzejmie informujemy, że złożenie wniosku paszportowego w Terenowym Punkcie Paszportowym w Myślenicach jest obecnie możliwe WYŁĄCZNIE po wcześniejszym umówieniu wizyty za pośrednictwem systemu rejestracji internetowej. Rejestracja do TPP jest dostępna od dziś za pośrednictwem strony: bezkolejki.eu/spmyslenice".

Powiązane tematy

Komentarze (12)

 • 27 maj 2022

  Co za geniusze ustalali godziny otwarcia żeby coś załatwić trzeba brać urlop.... Ja nie wiem co za ludzie pracują w tych urzędach... Podobna sytuacja ma miejsce z godzinami kursowania "komunikacji" i zamkniętej linii Urzędu Marszałkowskiego do Krakowa. Politycy wyjdźcie do ludzi godziny urzędowania powinny być tak ustalane żeby każdemu pasowało

  34 20 Odpowiedz
 • Marta 27 maj 2022

  dokladnie tyle gadania ze urzedy dla ludzi a godziny pod urzednikow... jakby byly dla ludzi to by byly otwarte do 20

  33 20 Odpowiedz
 • Raphaell 29 maj 2022

  I super...aczkolwiek zastanawia mnie nowy zawód na owych drzwiach "operator urządzeń elektronicznych".......ciekawe czego Androida czy może Win11? :)

  11 2 Odpowiedz
 • mirek@ 28 maj 2022

  W końcu im się coś udało! Teraz wszyscy żyjący w strachu przed wojna maja bliżej po paszport ?

  15 12 Odpowiedz
 • 31 maj 2022

  Taki cytat z internetów mi przychodzi do głowy: Oklaskiwanie polityków za wybudowanie szkoły, szpitala czy czegokolwiek innego za publiczne pieniądze jest jak oklaskiwanie bankomatu za to, że daje ci twoje własne pieniądze.

  10 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 7

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów

Spośród kandydatów, którzy walczyli o głosy w okręgu wyborczym nr 10, do którego należy powiat myślenicki, mandat europosła otrzymało 7 z nich. PiS ma 3 europ...