Kultura

Propozycja filmowa Kina Muza na czerwiec. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Propozycja filmowa Kina Muza na czerwiec. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Czekacie na najnowszy „Jurassic World: Dominion” a może chcecie poznać historię „Buzz Astrala”, lub zobaczyć najnowszą ekranizację historii legendarnego króla rock'and'rolla - „Elvis”? Tak Czerwiec w kinach to jeden z intensywniejszych okresów w którym to pojawią się często największe premiery w danym roku

 

Z uwagi na dzień dziecka czerwiec kojarzy nam się z filmami dla naszych pociech i takich pozycji nie zabraknie w myślenickim kinie. Kino Muza przygotowało specjalną bogatą ofertę zarówno dla najmłodszych, młodzieży oraz dojrzałych widzów.

Czerwiec rozpoczynamy od dwóch mocnych tytułów, pierwszym z nich to „Infinite Storm” czyli trzymający w napięciu film w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej z Naomi Watts. Drugi tytułów to thriller „Złoto” z wybitną rolą Zaca Efrona. Z pewnością największym tytułem czerwca a prawdopodobnie 2022 roku będzie kontynuacja kultowego Parku Jurajskiego czyli Jurassic World Dominion. W tej odsłonie powrócą znani z pierwszej części bohaterowie Dr Alan Grant oraz Dr Ian Malcolm. W ostatnim tygodniu czerwca zobaczymy thriller Men oraz dramat biograficzny „Elvis”. Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Hanks).

W weekend poprzedzający dzień dziecka czekają nas aż dwie premiery dla najmłodszych widzów czyli bajka” Dogtanian. Psi muszkieterier” oraz polski film familijny Detektyw Bruno z Piotr Głowackim oraz Karoliną Gruszką w rolach głównych. Oprócz bajek pełnometrażowych zapraszamy 2.06 o godz. 9:00 na „Bajkowe Poranki” czyli cykl dedykowany najmłodszym. Na ekranie Kina Muza zobaczymy kolejne odcinki uwielbianych polskich animacji: Reksio, Bolek i Lolek oraz Podróże kapitana Klipera. Od drugiego tygodnia czerwca zapraszamy rodziny na animację „Foki kontra rekiny”. W ostatnim tygodniu czerwca czeka nas premia animacji „Buzz Astral” czyli Spin-offa serii Toy Story opowiadający o przygodach astronauty Buzza Astrala, który stał się wzorem do stworzenia zabawki Buzza. W pierwszym tygodniu wakacji, Kino Muza rozszerza swą działalność o dodatkowe seanse dla najmłodszych z dodatkowymi seansami od wtorku do piątku o 12:00 oraz 15:00.

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w Kinie Muza! Tak to największa zmiana która miała miejsce w miesiącu maju. Dzięki współpracy z Panią Krystyną Łętochą cykl Oskarowy Wieczór rozwinął się w dyskusyjny klub filmowy. Uczestnictwo w takim seansie to nie tylko okazja do poznania ciekawych i nagradzanych dzieł światowej i rodzimej kinematografii, ale również przestrzeń dialogu i refleksji nad związkami kina i sztuki, a także otaczającej nas rzeczywistości.

Zapowiedzi filmowe

 

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

28.06.2022 godz. 19:30

„Na rauszu”, czyli Oskarowa propozycja na czerwiec. W ramach cyklu Oskarowy wieczór Kino Muza prezentuje najlepsze filmy ostatnich lat, produkcje doceniane przez Akademię Filmową licznymi nominacjami oraz samymi Oskarami. Od maja cykl prowadzony przez Kino Muza ma nową formę – Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Film „Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

Najnowszy dramat Thomasa Vinterberga został doceniony przez widzów i krytyków. Film ma na swoim koncie porażającą liczbę nominacji do prestiżowych nagród oraz sporo sukcesów. Wystarczy wspomnieć o Oscarze za najlepszy film międzynarodowy, statuetce BAFTA (najlepszy film nieanglojęzyczny) czy chociażby czterech nagrodach przyznanych przez Europejską Akademię Filmową.

Dołącz do dyskusji – spotkanie prowadzi Pani Krystyna Łętocha.

 

Infinite Storm

Dramat, zapraszamy od 27 maja 2022

 „Infinite Storm”, pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts („Niemożliwe”, „Birdman”, „Mulholland Drive”), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

 

 

 

Dogtanian. Psi muszkieterier

Animowany, zapraszamy od 28 maja 2022

 Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Sandym wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę.

 

 

Detektyw Bruno

Familijny, zapraszamy od 28 maja 2022

Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna.

 

 

Złoto

Dramat / Thriller, zapraszamy od 5 czerwca 2022

Dwaj nieznajomi w trakcie podróży przez pustynię natrafiają na największy samorodek złota, jaki kiedykolwiek został znaleziony. Szybko opracowują plan wydostania grudy złota i jej ochrony. Pierwszy z mężczyzn wyrusza po niezbędny sprzęt. Drugi walczył będzie z przeciwnościami przyrody, dzikimi psami oraz tajemniczymi intruzami. A także z rosnącym przekonaniem, że został pozostawiony na pastwę losu.

 

 

Jurassic World: Dominion

Przygodowy, zapraszamy od 10 czerwca 2022

Jurassic World Dominion – obowiązkowa super produkcja dla wszystkich miłośników dinozaurów i kina przygodowego. Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po zniszczeniu Isla Nublar. Dinozaury żyją i polują teraz razem z ludźmi na całym świecie. Ta krucha równowaga zmieni przyszłość i raz na zawsze okaże się, czy ludzie mają pozostać największymi drapieżnikami na planecie, którą teraz dzielą z najbardziej przerażającymi stworzeniami w historii. Jurassic World Dominion pokaże nigdy nie widziane dinozaury, znakomitą akcję i zadziwiające nowe efekty wizualne.

 

 

Foki kontra rekiny

Animowany, zapraszamy od 12 czerwca 2022

Gdy jej najlepszy przyjaciel ginie w ataku rekinów, foka Quinn zbiera "Team Seal", aby walczyć z gangiem rekinów, który opanował okolicę. Drużyna nie będąc przygotowana do takiej misji prosi wojownika Claggarta, aby ich przeszkolił.

 

 

Buzz Astral

Animowany, zapraszamy od 25 czerwca 2022

„Buzz Astral" to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami produkcja science-fiction opowiada o początkach Buzza Astrala - postaci, która była pierwowzorem zabawki - aby przybliżyć Strażnika Kosmosu rzeszy wiernych fanów. Na czele projektu stoi zdobywca nagrody Annie, doświadczony twórca animacji i współreżyser „Gdzie jest Dory?” (2016), Angus MacLane. Za produkcję odpowiedzialna była Galyn Susman („Toy Story: Prehistoria, 2014”).

 

 

Men

Thriller, zapraszamy od 25 czerwca 2022

Po tajemniczej śmierci męża Harper wyjeżdża i zaszywa się w odludnej posiadłości, gdzie próbuje uporać się z dręczącą ją przeszłością. Jednak ktoś lub coś z okolicznych lasów nie pozwala jej zaznać spokoju. Seria niepokojących wydarzeń budzi w młodej kobiecie lęki i mroczne wspomnienia z nieznaną dotąd siłą, a pobyt w pozornie sielskiej posiadłości zamienia się w jej najgorszy koszmar.

 

 

Elvis

Dramat, zapraszamy od 25 czerwca 2022

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

 

Przypominamy że Kino Muza jest obecnie czynne w soboty i niedziele oraz od wtorku do czwartku.

Kino Muza zaprasza także grupy zorganizowane na seanse na specjalne zamówienie. Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru i nowości dostępne są na stronie mokis.myslenice.pl.

 

Materiał powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Działalność Kina MUZA w Myślenicach jest współfinansowana przez Gminę Myślenice.

Powiązane tematy

Zobacz więcej