Myślenice

Policja zatrzymała 3 osoby. Podejrzane są o handel narkotykami

Policja zatrzymała 3 osoby. Podejrzane są o handel narkotykami

„Wszystkim został postawiony zarzut wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków. Łącznie było to 1250 g marihuany, 3030 g mefedronu,190g kokainy co daje około 4,5 kg środków zabronionych” – informuje myślenicka policja

 

Myśleniccy kryminalni we współpracy z policjantami Wydziału Narkotykowego KWP w Krakowie zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o czerpanie korzyści majątkowych z handlu środkami odurzającymi.  

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach prowadzi śledztwo w sprawie udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających w postaci m. in. marihuany, mefedronu i extazy. Pierwsze zatrzymania w sprawie przeprowadzono już na początku 2022 roku. Wówczas zatrzymano 2 osoby.

Jak informuje myślenicka policja; w ubiegłym tygodniu, w wyniku szeroko zakrojonych czynności operacyjno-śledczych policjanci z KPP w Myślenicach wytypowali a następnie zatrzymali 3 narkotykowych dilerów. Był to 26–latek z powiatu myślenickiego, 26–latek z powiatu wielickiego oraz 31–latek z powiatu krakowskiego. Wszystkim został postawiony zarzut wprowadzenia na rynek znacznych ilości narkotyków. Łącznie było to 1250 g marihuany, 3030 g mefedronu,190g kokainy co daje około 4,5 kg środków zabronionych. W miejscu zamieszkania zatrzymanych przeprowadzono przeszukania, podczas których również zostały odnalezione środki odurzające w tym około 190 g zmielonych tabletek extazy.

Obecnie, policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował wobec wszystkich 3 zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.  Za popełnione przestępstwa zatrzymanym może grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej