Kultura

Filmowy lipiec w Kinie Muza. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Filmowy lipiec w Kinie Muza. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Wakacje w Kinie Muza, dlaczego nie! Lipiec to miesiąc w którym warto wybrać się do kina z wielu powodów. Oto one...

 

Seans przed srebrnym ekranem może być świetną ucieczką od lipcowego upału lub letniej burzy. Wakacje to jeden z najatrakcyjniejszych okresów jeśli chodzi o repertuar dla dzieci młodzieży, to również dobry okres dla fanów dojrzalszego kina, lato to okres w którym do kin mogą trafić świetne dramaty oraz wybitne ambitne komedie czego przykładem jest już wyświetlany w ramach Oskarowego Wieczoru film „Sound of Metal”.

Kino Muza nie robi wakacyjnej przerwy, a wręcz przeciwnie gra z większą intensywnością. Najmłodsi widzowie mogą liczyć na dodatkowe seanse w godzinach 13:00 oraz 15:00. O godzinie 13:00 premierowe produkcje, o 15:00 codziennie coś nowego czyli wyświetlamy tegoroczne filmy animowane: „Dogtanian. Psi muszkieterier”, „Detektyw Bruno”, „Foki kontra rekiny”, „Nawet myszy idą do nieba”,. Oprócz tego wieczorne seanse. Od 18.07.2022 gramy jeszcze więcej – Kino Muza wyświetla filmy w każdym tygodniu od środy do niedzieli w pełnym wymiarze godzinowym czyli seanse od 13:00 do 21:00.

Lipiec rozpoczynamy z animowaną super produkcją od Disneya „Buzz Astral” czyli Spin-offa serii Toy Story opowiadający o przygodach astronauty Buzza Astrala, który stał się wzorem do stworzenia zabawki Buzza. Kolejny tydzień przyniesie kolejną premierę dla najmłodszych widzów „Jeżyk i przyjaciele”. Bardzo ładna i zarazem pouczająca bajka dla najmłodszych i nie tylko o zmianach klimatu na naszej Ziemi. 15 lipca to dzień premiery animowanej produkcji „Nizgaszalni”. Od ostatniego weekendu lipca wchodzi kolejny tytuł dla najmłodszych czyli „Pamiętnik Tatusia Muminka”. Pełna ciepła, szczera, familijna animacja o wspaniałej, wciągającej każdego widza fabule, która rozgrywa się w Dolinie Muminków.

W wakacyjnym repertuarze nie zabraknie oczywiście tytułów dla starszych widzów. W pierwszym tygodniu lipca będzie można zobaczyć film biograficzny „Elvis”. opowiadający o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Hanks). W tym tygodniu zapraszamy również na polską czarną komedię „Samiec Alfa”. W kolejnym tygodniu piorunujący tytuł, czyli premiera „Thor: Miłość i grom”, kolejna odsłona historii boga piorunów z uniwersum Marvela. W przedostatni weekend lipca czekają nas dwie premiery. Pierwsza z nich to polski romans w znakomitej obsadzie: Paweł Deląg, Martyna Byczkowska, Olaf Lubaszenko …, drugi z tytułów to film dokumentalny „Ennio, czyli historia legendarnego kompozytora Ennio Morricone. Ostatnim nowym tytułem który zobaczymy w lipcu będzie francuska komedia „A Oni Dalej Grzeszą Dobry Boże”, czyli kolejna odsłona przygód mulit kulturowej rodziny Verneuil.

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w Kinie Muza! Kolejny miesiąc w nowym rozbudowanym formacie! . Dzięki współpracy z Panią Krystyną Łętochą cykl Oskarowy Wieczór rozwinął się w dyskusyjny klub filmowy. W miesiącu lipcu nagradzany film Nomadland w Uczestnictwo w takim seansie to nie tylko okazja do poznania ciekawych i nagradzanych dzieł światowej i rodzimej kinematografii, ale również przestrzeń dialogu i refleksji nad związkami kina i sztuki, a także otaczającej nas rzeczywistości.

 

Zapowiedzi filmowe

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

Nomadland

Zapraszamy 28.07.2022

„Nomadland”, czyli Oskarowa propozycja na lipiec. W ramach cyklu Oskarowy wieczór Kino Muza prezentuje najlepsze filmy ostatnich lat, produkcje doceniane przez Akademię Filmową licznymi nominacjami oraz samymi Oskarami. Od maja cykl prowadzony przez Kino Muza formę – Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Fern (Frances McDormand) pakuje swojego vana i wyrusza w drogę jako współczesna nomadka, po tym jak w wyniku recesji straciła właściwie cały swój dotychczasowy dobytek. Nomadland, trzeci film fabularny reżyserki Chloé Zhao, przedstawia historię Lindy May, Swankie i Boba Wellsa, prawdziwych nomadów, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży po rozległym amerykańskim Zachodzie. W Stanach Zjednoczonych z powodu kryzysu finansowego z roku 2008, 10 milionów osób straciło mieszkania, a 9 milionów zostało bez pracy. W ciągu 4 lat liczba Amerykanów żyjących w biedzie wzrosła do 46,5 miliona. Film pozwala tym faktom wybrzmieć.

Nomadland odniósł wielki sukces na zeszłorocznej gali Oskarów, zgarniając aż trzy statuetki w najważniejszych kategoriach: za najlepszy film, reżyserię oraz główną rolę kobiecą. Dramat ten nie jest częstym doświadczeniem w kinie. Reżyserka Chloé Zhao proponuje bowiem wyjątkowo zrealizowaną produkcję o dokumentalnych charakterze, podbudowaną autentycznymi występami nomadów oraz kapitalnymi zdjęciami. Równie interesujące są kulisy jego powstawania oraz wcześniejsze kontakty reżyserki z kulturą osób świadomie wybierających życie blisko natury i podróżujących po Stanach Zjednoczonych. "Nomadland" to filmowa kraina wyciszenia i kontemplacji, w której przy odrobinie dobrych chęci warto na chwilę się zatrzymać.

 

 

Buzz Astral

Animowany, zapraszamy od 25 czerwca 2022

„Buzz Astral" to nowy pełnometrażowy film Disneya i Pixara. Naszpikowana przygodami produkcja science-fiction opowiada o początkach Buzza Astrala - postaci, która była pierwowzorem zabawki - aby przybliżyć Strażnika Kosmosu rzeszy wiernych fanów. Na czele projektu stoi zdobywca nagrody Annie, doświadczony twórca animacji i współreżyser „Gdzie jest Dory?” (2016), Angus MacLane. Za produkcję odpowiedzialna była Galyn Susman („Toy Story: Prehistoria, 2014”)

 

 

Elvis

Dramat, zapraszamy od 25 czerwca 2022

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Hanks). Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).

 

 

Samiec Alfa

Czarna komedia, zapraszamy od 2 lipca 2022

Pięciu mężczyzn spotyka się na kursie samorozwoju, prowadzonym przez charyzmatycznego coacha, który obiecuje, że naprawi ich relacje z partnerkami. Kontrowersyjne metody samozwańczego specjalisty stawiają ich życie na głowie, co prowadzi do serii zabawnych, niekiedy mrożących krew w żyłach konsekwencji.

 

 

Jeżyk i przyjaciele

Animowany, zapraszamy od 9 lipca 2022

Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

 

Thor: Miłość i grom

Przygodowy, zapraszamy od 9 lipca 2022

W filmie Marvel Studios "Thor: miłość i grom" Bóg Gromów (Chris Hemsworth) wyrusza na wyjątkową misję, by odnaleźć wewnętrzny spokój. Przyjemną emeryturę Thora przerywa jednak spotkanie z Gorrem Rzeźnikiem Bogów (Christian Bale) - galaktycznym zabójcą, który pragnie zagłady wszystkich wiecznych istot. Aby stawić czoła zagrożeniu, Thor wzywa na pomoc Królową Walkirię (Tessa Thompson), Korga (Taika Waititi) i swoją byłą dziewczynę Jane Foster (Natalie Portman), która z niewiadomych przyczyn potrafi władać jego magicznym młotem Mjolnirem. By odkryć tajemnicę Rzeźnika Bogów i powstrzymać go nim będzie za późno, bohaterowie muszą się zmierzyć z kosmicznymi przeciwnościami. Film "Thor: miłość i grom", wyreżyserowany przez Taikę Waititi ("Thor: Ragnarok", "Jojo Rabbit") i wyprodukowany przez Kevina Feige'a i Brada Winderbauma.

 

 

Niezgaszalni

Animowany, zapraszamy od 15 lipca 2022

Georgia od najmłodszych lat marzy o tym, aby iść w ślady ojca i pracować w nowojorskiej straży pożarnej. Niestety, żyje w czasach, gdy kobiety nie mogą jeszcze wykonywać przypisanych mężczyznom zawodów. Wszystko to zmienia się jednak, kiedy tajemniczy sprawca zaczyna podpalać budynki na Broadwayu, a strażacy z Nowego Jorku – jeden po drugim – znikają w tajemniczych okolicznościach. W tej sytuacji zdesperowany burmistrz przywraca do służby ojca Georgii, który ma za zadanie przeprowadzić śledztwo i zatrzymać podpalacza. Aby pomóc tacie w trudnej misji, dziewczynka przebiera się za chłopaka i jako ochotnik „Joe” wstępuje w szeregi strażaków. Tak zaczyna się jej niezwykła przygoda, ale i zacięta walka z czasem, w której stawką jest nie tylko realizacja marzeń, ale też bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców miasta.

 

 

Na chwile, na zawsze

Romans, zapraszamy od 22 lipca 2022

Pola (Martyna Byczkowska) jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa (Paweł Domagała) – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość?

 

 

Ennio

Dokumentalny, zapraszamy od 22 lipca 2022

Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem®!

„Ennio” jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina.

„Ennio” to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza!

 

 

Pamiętnik Tatusia Muminka

Familijny, zapraszamy od 29 lipca 2022

Pełna ciepła, szczera, familijna animacja o wspaniałej, wciągającej każdego widza fabule, która rozgrywa się w Dolinie Muminków. Tata Muminka w barwnych opowieściach odtwarza swoje chłopięce lata. Na nowo przeżywa najbardziej niesamowite przygody. A wszystko to owiane jest pewną tęsknotą (która w końcu dotyka każdego z nas) za tym, co przeminęło bezpowrotnie.

Muminek zostaje ukąszony przez osę, przez co musi leżeć w łóżku. Tatuś chce umilić mu ten trudny czas, dlatego postanawia opowiedzieć mu o swoich młodzieńczych przygodach.

Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, ucieczkę z domu dziecka i niezapomniane spotkanie z wynalazcą Fredriksonem. Wspomina swoje zmagania podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, a także przygody w królestwie Króla Autokraty, gdzie Tatuś Muminka założył kolonię, zaprzyjaźnił się z duchem, a także – podczas jednej burzliwej nocy – uratował z morza Mamusię Muminka. A reszta to już historia.

Pamiętniki Tatusia Muminka to polska koprodukcja stworzona na podstawie ukochanych książek Tove Jansson.

 

A oni dalej grzeszą, dobry Boże!

Komedia, zapraszamy od 29 lipca 2022

 „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” i za nic mają postanowienie poprawy. Najzabawniejsza francuska rodzina powraca, by znów rozbroić nas humorem w trzeciej części wielkiego hitu „Za jakie grzechy, dobry Boże?”. Tym razem do przebojowej ekipy z Christianem Clavierem na czele dołączają nowi teściowie, a to oznacza kolejne kłopoty dla bohaterów i jeszcze więcej świetnej zabawy dla widzów!

40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią... Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

 

Materiał powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Działalność Kina MUZA w Myślenicach jest współfinansowana przez Gminę Myślenice.

Powiązane tematy

Zobacz więcej