Myślenice

Myślenice. Ogólnodostępne boisko w Parku Jordana otwarte

Myślenice. Ogólnodostępne boisko w Parku Jordana otwarte

Boisko kosztowało 536 tys. zł. Na placu w Parku Jordana znalazły się dwie bramki, plac do siatkówki, cztery kosze,  a w sąsiedztwie siłownia plenerowa. W przyszłości na dolnej płycie parku ma powstać plac zabaw

 

Boisko jest ogólnodostępne i oświetlone. Na ogrodzonym placu z poliuretanową nawierzchnią znalazły się dwie bramki, boisko do siatkówki i cztery kosze, jednak boiska do tej dyscypliny nie są w pełni wymiarowe. W sąsiedztwie placu znalazła się siłownia plenerowa.

- Dolną płytę wraz z projektantem opracowujemy, by wybudować tam nowoczesny plac zabaw. Obecnie trwają uzgodnienia z Wojewódzkim Małopolskim Konserwatorem Zabytków w Krakowie, a także prowadzimy prace projektowe, mając na uwadze szczególnie potrzeby dzieci – podczas otwarcia  - mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Prace nad budową boiska rozpoczęły się 1 sierpnia i miały potrwać do końca wakacji. Ostatecznie oficjalnego otwarcia dokonano 26 października. Obiekt kosztował 536 188 zł, z których 111 130 zł pochodziło z programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa, a 425 058 z trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku
Myślenice 5

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku

Teatr Ognia Tesserakt z Bielska-Białej po raz trzeci pojawił się w Myślenicach. Artyści zaprezentowali bogaty taniec iskier, pirotechnikę i masę efektów   T...