Tokarnia

Zawadka. Pożar zniszczył ich dom. Ruszyła zbiórka na jego odbudowę

Zawadka. Pożar zniszczył ich dom. Ruszyła zbiórka na jego odbudowę

W domu, w którym mieszkali Józef i Andrzej Jugowiec doszło do pożaru w dniu 24 października. Z ogniem przez 5 godzin walczyło 13 zastępów straży pożarnej, ale żywioł odebrał domownikom miejsce do życia. Dzisiaj trwa walka o zebranie funduszy na odbudowę domu

 

Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, pożar w Zawadce wybuchł 24 października o godz. 18.34. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, ogień trawił już cały budynek.

W akcji trwającej ponad 5 godziny udział brało 13 zastępów strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej z: JRG Myślenice, OSP Zawadka, OSP Krzczonów, OSP Pcim, OSP Tokarnia, OSP Więciórka, OSP Bogdanówka, OSP Skomielna Czarna. Pomimo ich starań, mieszkańcy straciły dom i zostały zabrane przez wójta gminy Tokarnia do budynku socjalnego gminy.

W sieci ruszyła zbiórka na odbudowę budynku. „Nazywam się Alina Kozłowska i wychodzę do Was z ogromną prośbą o wsparcie dla moich braci, którzy stracili dach nad głową wskutek pożaru” – czytamy w jej wstępie.

Aby Józef i Andrzej mogli wrócić do domu, konieczna będzie jego odbudowa, której koszt wyceniono na 100 tys. zł. „Pragnieniem naszej rodziny jest zapewnić im warunki godne do życia. Dlatego zdecydowaliśmy się utworzyć zbiórkę z wiarą, że znajdą się osoby, które zechcą wspomóc nas w tej trudniej sytuacji” – czytamy na stronie ze zbiórką.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej