Zapasy

Mistrzostwa Polski Młodzików. Jakub Korbas czwarty na w Janowie Lubelskim

Miesiąc po Mistrzostwach Europy w sumo, Jakub Korbas podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach był bliski zdobycia medalu. Ostatecznie zajął jednak 5. miejsce

W zawodach rozgrywanych w Janowie Lubelskim uczestniczyło 210 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Kuba walczył w wyższej kategorii wagowej do 75 kg. W fazie eliminacyjnej wygrał dwie walki i dzięki tzw. „wolnemu losowi” awansował do półfinału, w którym zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Igorem Flisem.

Przeciwnik, który w turnieju walczył bardzo dynamicznie, szybko narzucił swój styl walki, który spowodował stratę punktu i przymusową pozycję parterową. W parterze Kuba stracił jeszcze kilka punktów, których nie był w stanie już odrobić.

Pozostała walka w tzw. małym finale o brązowy medal. Spotkał się w niej z doświadczonym zawodnikiem z Radomska Jakubem Wiaderkiem. Walka była zacięta, lecz zakończyła się porażką myśleniczanina. Przeciwnik wykonał próbę rzutu biodrowego, który Kuba skontrował i w efekcie przez chwilę trzymał go w pozycji zagrożonej. Rywal uwolnił się z uchwytu, przejął inicjatywę i to on cieszył się zwycięstwem. Jakub Korbas został sklasyfikowany na punktowanym piątym miejscu.

- Cieszy nas postawa Kuby, który ważąc 69 kg i był najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej i świetnie sobie w niej radził. Szczególnie zaimponował w pierwszej walce z Janem Szotem z Piaseczna, podczas której wykonując cztery akcje techniczne w ciągu 20 sekund wypunktował swojego przeciwnika – występ komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.