Fitness

W Polsce jest bezkonkurencyjny. Teraz Dariusz Samek pojedzie na Mistrzostwa Świata

W Polsce jest bezkonkurencyjny. Teraz Dariusz Samek pojedzie na Mistrzostwa Świata

W sportach sylwetkowych w kraju wygrał wszystkie kategorie w których wystartował. Teraz będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata

 

Jak mówi o sobie; na siłowni trenuje „pół życia”, a zaczął w wieku 16 lat. Na co dzień swoją pasję łączy z pracą zawodową, bowiem prowadzi zajęcia jako trener personalny w jednej z myślenickich siłowni.

Dariusz Samek jest zawodnikiem sportów sylwetkowych w kategorii Men’s Physique (męska Sylwetka). Swój debiut na scenie zaliczył 2020 roku i od tamtej pory regularnie i z sukcesami startuje w zawodach kulturystycznych.

Podczas międzynarodowych zawodów NPC (największej światowej federacji sportów sylwetkowych), które miały miejsce 22-23 października w Warszawie, wygrał wszystkie kategorie w których wystartował; Beginner, Novice, Open, Beginner Overall, Novice Overall. To zaowocowało 5 złotymi medalami, które przywiózł do rodzinnych Myślenic.

Dlaczego akurat taka kategoria? - Ponieważ moja struktura i uwarunkowania generyczne oraz prezencja i swoboda na scenie, najbardziej odpowiadają standardom danej kategorii. To m.in. zadecydowało o takiej lokacie oraz powołaniu do Reprezentacji Polski – mówi o sobie reprezentant kraju.

Wyniki przełożyły się na powołanie do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się 20 listopada w Wielkiej Brytanii.

Komentarze

Zobacz więcej