Głogoczów

Głogoczów. Sześcioletni chłopiec potrzebuje pomocy. „Armia Franka walczy od wielu dni, liczy się każdy gest”

Głogoczów. Sześcioletni chłopiec potrzebuje pomocy. „Armia Franka walczy od wielu dni, liczy się każdy gest”

Sześcioletni Franek z Głogoczowa walczy ze złośliwym nowotworem układu nerwowego. Szansy dla chłopca rodzice dopatrują się w zabiegu w Barcelonie, ale na to potrzeba ogromnych pieniędzy. Pomaga, kto tylko może, a mieszkańcy regionu łączą się za pomocą mediów społecznościowych

 

Od sierpnia sześcioletni Franek Foremny z Głogoczowa zmaga się rzadkim, dziecięcym nowotworem. „Rak wdarł się do naszego życia i próbuje odebrać nam ukochanego synka” – piszą jego rodzice. U chłopca wykryto neuroblastomę. To bardzo rzadki nowotwór o agresywnym przebiegu, często oporny na leczenie.

Rezonans wykazał guz położony przy kręgosłupie w wymiarach 13 cm na 5 cm, który obejmuje otwory międzykręgowe i lewą stronę kanału kręgowego, powodując ucisk jego struktur. Konieczna była szybka operacja neurochirurgiczna, żeby nie doszło do niedowładu nóg. Zmiana wycięta z kanału kręgowego w badaniu histopatologicznym okazała się łagodna, ale dalsza część guza, która pozostała w śródpiersiu i w jamie brzusznej jest złośliwa.

Ponadto Franek ma przerzuty do kości miednicy i kości udowej oraz drobne guzki w płucach. Diagnoza to neuroblastoma 4 stopnia, choroba rozsiana.

"Synek przechodzi chemioterapię, którą znosi bardzo źle. Przeżywamy bardzo ciężkie chwile, to najtrudniejsze, z czym przyszło nam się mierzyć do tej pory, wiedzą to rodzice dzieci dotkniętych chorobą nowotworową. Najgorsza jest niemoc, strach, które towarzysza każdej przeżytej chwili od diagnozy. Szukamy rozwiązań i pomocy wszędzie. Znaleźliśmy możliwości w Barcelonie, konsultując przypadek Frania z tamtejszym szpitalem. Jednak koszty leczenia są ogromne, znacznie przekraczające budżet przeciętnej polskiej rodziny” – piszą rodzice chłopca.

Szukając pomocy trafili na zbiórkę siepomaga.pl. „Trudno nam prosić o pomoc, ale wiemy, że wspólnie można zrobić bardzo wiele i niemożliwe staje się możliwe, dlatego bardzo prosimy o wsparcie i pomoc w leczeniu synka. Wiemy, że wokół jest bardzo wiele dobrych serc i możemy dzięki nim wygrać ta nierówną walkę” – czytamy w jej opisie.

 

Jak się okazuje na pomoc chłopcu potrzeba 2,2 mln zł. Do tej pory akcję wsparło 3701 osób, które przekazały 354 320 zł, co stanowi 16,07% docelowej kwoty. Na ten moment brakuje 1 851 180,15 zł.

Do pomocy włączają się kolejni mieszkańcy nie tylko Głogoczowa, ale też okolicznych miejscowości. Na facebooku założono grupę „Razem dla Frania Foremnego”, gdzie odbywają się licytacje charytatywne.

Strażacy z OSP Głogoczów założyli skarbonkę 998 i ruszyli z akcją #fotoRAMKAdlaFranka prosząc zaprzyjaźnione jednostki OSP, aby poprzez zdjęcia w mediach społecznościowych pomogły wypromować zbiórkę.

Komentarze

Zobacz więcej