Dobczyce

Myślenice. Dobczyce. Policjanci odzyskali 3 samochody skradzione za granicą

Myślenice. Dobczyce. Policjanci odzyskali 3 samochody skradzione za granicą

Policjanci z Dobczyc i Myślenic odzyskali 3 samochody skradzione w Niemczech o łącznej wartości około 540 tys. zł. Za kratki trafiło trzech obywateli Mołdawii, którzy usłyszeli zarzuty pomagania w ukryciu samochodów pochodzących z kradzieży. Zostali aresztowani na trzy miesiące

 

W środę wieczorem, 23 listopada patrol interwencyjny z komisariatu w Dobczycach sprawdził zaparkowany przy stacji benzynowej w tej miejscowości samochód. Okazało się, że audi na niemieckich tablicach rejestracyjnych figurowało jako utracone w międzynarodowej bazie danych. Po rozmowie ze świadkami okazało się, że samochodem przyjechali jacyś obcokrajowcy, którzy na widok radiowozu oddalili się z terenu stacji paliw. Policjanci ustalili również, że zaparkowane audi to nie jedyny pojazd, którym przyjechali. Obcokrajowcy korzystali jeszcze z 2 samochodów marki Audi, którymi odjechali.

- Po sprawdzeniu zapisu z kamer policjanci wiedzieli już czego szukać. Pozostałe dwa pojazdy zostały zlokalizowane i zatrzymane na terenie Dobczyc w ciągu kilku godzin. Dzięki współpracy międzynarodowej ustalono, że one również zostały skradzione – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

W wyniku prowadzonych działań policjanci zatrzymali trzech obywateli Mołdawii (20, 21 i 24 lata), którzy, jak ustalili funkcjonariusze, wspólnie z innymi nieustalonymi osobami przyjęli i pomagali w ukryciu pochodzące z kradzieży trzy samochody marki audi o łącznej wartości około 540 tys. zł na szkodę niemieckiej firmy.

Jak informuje policja; decyzją sądu na wniosek prokuratora zostali aresztowani na trzy miesiące. Odzyskane przez funkcjonariuszy pojazdy zostały zabezpieczone i wkrótce trafią do prawowitych właścicieli. Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Komentarze

Zobacz więcej

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie
Dobczyce 0

Dobczyce. MGOPS i CUW w nowej siedzibie

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Usług Wspólnych przeniosły swoją działalność do budynku przy ul. Jagiellońskiej 44H   MGOPS i CUW, które...