Kultura

Filmowy grudzień w Kinie Muza w Myślenicach. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

Filmowy grudzień w Kinie Muza w Myślenicach. Co będzie można obejrzeć na wielkim ekranie?

"Grudzień w Kinie Muza zapowiada się naprawdę interesująco. Na miłośników dobrego filmu czeka wiele ciekawych propozycji. Miesiąc obfitował będzie w filmy dla dzieci, również takie o klimacie świątecznym, wielkie widowiska oraz dobre polskie kino." 

 

Wiele nowych, świetnych filmów trafi pod koniec roku na polskie ekrany. Wśród nich te, które w wyścigu o Oscary 2023 mają duże szanse na wygraną. W autorskim przeglądzie grudniowych premier podpowiadamy, na co warto wybrać się teraz do kina.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej www.kino.myslenice.pl, na której można rezerwować i kupować bilety. Strona jest również dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W okresie świąteczny Kino Muza jest czynne dodatkowo w pełnym wymiarze również w wtorki, środy, czwartki i piątki.

Filmowe nowości w Kinie Muza

Na przełomie listopada i grudnia w Kinie Muza zobaczymy dwa świetne tytuły. Pierwszy z nich to film „Chrzciny”. - komedia obyczajowa w gwiazdorskiej obsadzie: Katarzyna Figura, Maciej Musiałowski, Tomasz Schuchardt i Michał Żurawski. Kolejne pozycje to super produkcją z Marlvel studio - Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Po śmierci króla T'Challi, królowa Ramonda, Shuri, M'Baku, Okoye i Dora Milaje stają w obronie swojego ludu przed interwencją światowych mocarstw.

Od 11 grudnia będzie można obejrzeć świetny polski dramat „Kobieta na dachu”. Reżyser filmu Anna Jadowska po pięciu latach od swojego ostatniego filmu, Dzikich róż, wraca z nowym tytułem, ponownie w centrum opowieści stawiając kobietę nierozumianą przez otoczenie i trawioną wewnętrzną tajemnicą, spychającą ją na skraj załamania nerwowego. W filmie jedną z ról odgrywa znana myślenicka aktorka Pani Dorota Ruśkowska.

Ostatnią premierą grudnia skierowaną dla starszych widzów jest największa a zarazem najdroższa produkcja filmowa czyli „Avatar: Istota wody”, niezwykłe dzieło Jamesa Camerona. Pandorę znów napada wroga korporacja w poszukiwaniu cennych minerałów. Jack i Neytiri wraz z rodziną zmuszeni są opuścić wioskę i szukać pomocy u innych plemion zamieszkujących planetę.

 

Mikołajki w kinie: - filmy dla dzieci i młodzieży

Mikołajki i święta to wyjątkowy okres, chwile w którym obdarowujemy bliskich upominkami. Jedną z najcenniejszych rzeczy którą możemy ofiarować rodzinie jest wspólnie spędzony czas. Specjalnie dla dzieci i młodzieży swoją ofertę przygotowało Kino „Muza”. W dniach od 3 do 8 grudnia 2022 r. wyświetlane będą najnowsze filmy familijne i animacje.

Jak co miesiąc również w grudniu na najmłodszych widzów czekają „Bajkowe Poranki” – kolejna część przygód uwielbianych bohaterów: Reksia, Bolka i Lolka oraz Kapitana Klipera. „Bajkowe Poranki” to cykl dedykowany najmłodszym wraz z opiekunami. Zapraszamy Was z maluchami na kultowe animacje ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Animacje, które z całą pewnością nie zawiodą treścią i nie są przebodźcowane. Pokazy obejmują 3 odcinki i trwają do 30 minut. Na przełomie listopada i grudnia zobaczymy superprodukcję dla najmłodszych widzów „Dziwny świat”.

Szykujcie się na wyprawę poza przestrzeń i czas! Oryginalny, pełny akcji film przygodowy Walt Disney Animation Studios to historia niezwykłej podroży Cladów - legendarnej rodziny odkrywców. W składzie tej nietuzinkowej drużyny znajdziemy niesfornego żelkowatego stwora, trójnogiego psa i całą menażerię dziwacznych istot, które wraz z Cladami przemierzają nieznany i zdradliwy ląd pełen niebezpiecznych tajemnic. W weekend poprzedzający 6 grudnia zobaczymy aż dwa nowe tytuły skierowane dla dzieci. Pierwszy z nich to „Świąteczny cud” - Nastoletni Karl uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina. Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym… Drugi z mikołajkowych tytułów to „Świąteczna niespodzianka” Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego.

Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany. Zapraszamy Was na prawdziwe, Świąteczne Miś...sion impossible! Ostatnim nowym tytułem który zobaczymy w tym miesiącu będzie animacja „ Kierunek księżyc” Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła, gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni.

W grudniu nie zabrakło również propozycji edukacyjnej dla szkół. W tym miesiącu dzieci i młodzież będą uczestniczyć w kolejnych zajęciach z cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej Program Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, który już od ponad dekady oferuje projekcje kinowe dla dzieci i młodzieży szkolnej, przygotowujące młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru filmowych dzieł. Metodycznie opracowane seanse uzupełnione o materiały dydaktyczne, zawsze kierowane są do konkretnych grup wiekowych: przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa.

 

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY w Kinie Muza!

Grudniowa propozycja Kina Muza zapowiada się niezwykle interesująco. Na srebrnym ekranie zobaczymy jedno z najciekawszych widowisk wojennych w historii kinematografii. Niesamowita praca kamery oraz wyjątkowa scenografia to nie jedyne walory filmu. Dzieło Sama Mendesa zostało docenione przez krytyków, zdobywając w 2020 r aż trzy Oskary za: Najlepsze efekty specjalne, Najlepsze zdjęcia oraz Najlepszy dźwięk. Ponad to film do tejże nagrody nominowany był jeszcze w 8 kategoriach w tym za najlepszy film. Film zdobył łączenie 27 międzynarodowych statuetek oraz 51 nominacji!

"1917" Sama Mendesa dosłownie zanurza widza w okopach I wojny światowej. Wraz z dwoma młodymi brytyjskimi żołnierzami udajemy się we wstrząsającą odyseję po rozdartej wojną Europie. Na wojennych zgliszczach i w oparach bitewnego kurzu reżyser wykuwa pomnik ludzkiej odwagi i bezwarunkowego poświęcenia, który wprost olśniewa wizualną perfekcją, a jednocześnie nie kłuje w oczy zbędnym patosem. "1917" ukazuje wojnę jako wyjałowioną i splądrowaną "ziemię niczyją", którą nikt już się nie interesuje, a wokół której przelano tyle niepotrzebnej krwi. Nawet siedząc wygodnie w kinowych okopach, można poczuć żar piekła, które zgotowano milionom żołnierzy i cywilów.

Dzięki współpracy z Panią Krystyną Łętochą cykl Oskarowy Wieczór rozwinął się w dyskusyjny klub filmowy. Uczestnictwo w takim seansie to nie tylko okazja do poznania ciekawych i nagradzanych dzieł światowej i rodzimej kinematografii, ale również przestrzeń dialogu i refleksji nad związkami kina i sztuki, a także otaczającej nas rzeczywistości.

 

Mikołajki w Kinie Muza

Zapraszamy 3.12.2022 – 8.12.2022

Specjalnie dla dzieci i młodzieży swoją ofertę przygotowało Kino „Muza”. W dniach od 3 do 8 grudnia 2022 r. wyświetlane będą najnowsze filmy familijne i animacje:

„Bajkowe Poranki”, „Świąteczna Niespodzianka”, „Dziwny świat”, „Świąteczny cud” oraz „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”. Nasza propozycja programowa dostosowana jest do różnych grup wiekowych – przedszkolaków, uczniów klas 1-3 oraz młodszej młodzieży z klas 4-6. Dla najmłodszych dzieci (2+) wyświetlane są Bajkowe Poranki. Kolejny tytuł „Świąteczna Niespodzianka” skierowany jest dla dzieci w grupie wiekowej 5+ z kolei „Dziwny świat” to kategoria 7+.Do starszych dzieci i młodzieży skierowane są dwa tytuły „Świąteczny Cud” – 9+, oraz „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” 12+.

 

OSKAROWY WIECZÓR + DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY

1917

Zapraszamy 27.12.2022 godz. 19:30

Wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata.

Sam Mendes, zdobywca Oscara za “American Beauty”, reżyser dwóch Bondów (SKYFALL i SPECTRE), który z artystycznego kina potrafi zrobić komercyjny hit, tym razem idzie na wojnę.

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

Dołącz do dyskusji – spotkanie poprowadzi Pani Krystyna Łętocha

 

BAJKOWE PORANKI

PODRÓŻE KAPITANA KLIPERA/ REKSIO / PRZYGODY BOLKA I LOLKA+

Zapraszamy 5.oraz 6 12.2022 10:00

Zapraszamy Was z maluchami na kultowe animacje ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Animacje, które z całą pewnością nie zawiodą treścią i nie są przebodźcowane, a my zagramy je ciszej niż zwykle.

Reksio, Bolek i Lolek, Przychody Kapitana Klipera, to bohaterowie dziecięcej wyobraźni, z którymi możecie spotykać się raz w miesiącu w naszym kinie.

Cena biletu – 6zł.

 

Chrzciny

Zapraszamy od 22.11.2022

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny.

Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

 

 

Dziwny świat

Zapraszamy od 26.11.2022

„Dziwny Świat” - nowa produkcja Walt Disney Animation Studios to pełna przygód podróż w głąb zupełnie niesamowitego świata zamieszkanego przez najdziwniejsze stwory. Czy skłócony klan Klanów, rodzina odkrywców i poszukiwaczy przygód, zdoła się dogadać i wypełnić najważniejszą misję swojego życia? Film Dona Halla, współreżysera/scenarzysty Qui Nguyena oraz producenta Roya Conli.

 

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

Zapraszamy od 26.11.2022

W najnowszej produkcji Marvel Studios – „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu”, Królowa Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) i Dora Milaje (w tym Florence Kasumba), po śmierci króla T’Challi bronią swojej ojczyzny przed zakusami światowych mocarstw.

Czekają ich nowe wyzwania, więc bohaterowie z pomocą War Dog Nakii (Lupita Nyong’o) i Everetta Rossa (Martin Freeman) jednoczą siły i przecierają nowe szlaki dla królestwa Wakandy. Tenoch Huerta debiutuje w roli Namora, króla tejemniczej podwodnej nacji. W filmie występują też Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena i Alex Livanalli.

 

 

Świąteczny cud

Zapraszamy od 4.12.2022

W niewielkim szwedzkim mieście trwa Boże Narodzenie. Dużo śniegu, piękne światełka i pięknie ozdobione drzewka tworzą magiczną atmosferę. Nastoletni Karl pomaga ojcu, który jest właścicielem dużego domu towarowego. To tam spotyka Verę, biedną dziewczynę w jego wieku, która razem z młodszą siostrą mieszka w sierocińcu. Uświadamia sobie, że niektórzy ludzie mają znacznie mniej szczęścia niż jego rodzina.

Zainspirowany Robin Hoodem postanawia ukraść co nieco bogatszym i przekazać to biednym. Zgłasza się do pracy na poczcie, gdzie odkłada paczki świąteczne. W Wigilię przebiera się za Świętego Mikołaja i wyrusza rozdać bożonarodzeniowe prezenty ubogim.

 

Świąteczna niespodzianka

Zapraszamy od 4.12.2022

Nie wszystkie misie zapadają w zimowy sen. A w tym, jednym naprawdę można się zakochać, szczególnie że, potrafi mówić ludzkim głosem. I to nie tylko w Wigilię.

Marianna zauważa misia na loterii fantowej podczas jarmarku świątecznego. Od początku czuje z nim niesamowitą więź. Ale niestety dla niej, nasz miś ma inne plany gdyż pragnie aby wygrał go ktoś bogaty. Taki ktoś kto nauczy go wszystkiego o świecie ludzi. Teraz Marianna ma czas tylko do Świąt aby przekonać misia o tym co tak naprawdę jest w życiu ważne.

Zapraszamy Was na prawdziwe, Świąteczne Miś...sion impossible!

 

 

Kobieta na dachu

Zapraszamy od 11.12.2022

Poruszający film stworzony przez kobiety, w tym reżyserkę i scenarzystkę Annę Jadowską, opowiadający historię sześćdziesięcioletniej położnej Miry, która nieoczekiwanie dokonuje napadu na bank (w roli głównej Dorota Pomykała). Polska produkcja została doceniona przez krytyków i nagrodzona na założonym przez Roberta De Niro Tribeca Film Festival oraz podczas ostatniej edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

 

Avatar: Istota wody

Zapraszamy od piątku 16.12.2022

Akcja filmu „Avatar: Istota wody” rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć. W filmie wyreżyserowanym przez Jamesa Camerona, wyprodukowanym przez Camerona i Jona Landau, występują: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

 

 

Kierunek: Księżyc!

Zapraszamy od 27.12.2022

Czasami lepiej posłuchać młodszej siostry! Pewnej nocy Piotrek odkrywa, że mała Ania zniknęła. Gdy próbowała pomóc w spełnieniu magicznej przepowiedni gadającemu robaczkowi, panu Żukosławowi, porwał ją zły Lunos. Aby uratować siostrę, chłopiec nie ma wyjścia – musi udać się za nią na Księżyc!

Podczas tej nieprawdopodobnej wyprawy połączy swe siły ze strzegącym dziecięcych snów Piaskunem, weźmie udział w kosmicznym wyścigu po Drodze Mlecznej i poprosi o wsparcie Nocną Wróżkę. Zanim Piotrek odnajdzie Anię, czeka go mnóstwo przygód. Niekiedy starszy brat może mieć większą moc niż niejeden superbohater!

 

 

Powiązane tematy

Zobacz więcej