Myślenice

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu

Myślenice. Gmina po raz drugi ogłasza przetarg na budowę trzeciej niecki krytego basenu
Fot. Piotr Jagniewski

Gmina Myślenice po raz drugi ogłosiła przetarg na zapowiadaną od 2021 budowę trzeciej niecki basenu w Centrum Wodnym Aquarius. Wcześniejszy przetarg odwołano z powodu zbyt wysokiej ceny

Po raz pierwszy gmina unieważniła postępowanie przetargowe w listopadzie 2022 roku. „Postępowanie zostaje unieważnione z uwagi na fakt, iż cena zawarta w ofercie najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia” – czytamy w zawiadomieniu o unieważnieniu postępowania pn. ”Budowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej wraz z wyposażeniem i infrastrukturą towarzyszącą - Budowa trzeciej niecki basenu w Centrum Wodnym Aquarius”.

Oferty składane przez wykonawców oscylowały między 12,7 a 17,5 mln zł, a gmina miała na ten cel 7,4 mln zł. Otwarcie ofert aktualnego przetargu wyznaczono na 26 stycznia 2023 r.

W sierpniu 2021 r. gmina informowała, że „blisko po 21 latach od oddania krytej pływalni w Myślenicach, rozpoczyna się ostatni – niedokończony dotychczas etap budowy basenu. Dziś (10 sierpnia 2021 r. – przyp. red.) w obecności burmistrza Jarosława Szlachetki dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu Piotr Szewczyk podpisał umowę na opracowanie koncepcji rozbudowy trzeciej niecki wraz z wyposażeniem rekreacyjnym”.

Projekt opracowała krakowska pracownia projektowa Rubicon Group. W wybranej koncepcji znajdują się dwie zjeżdżalnie, basen rehabilitacyjny, dwie wanny z hydromasażem – w tym z wodą solankową oraz mini park wodny dla dzieci.

Budowa trzeciej niecki basenu miała zostać zrealizowana dzięki wsparciu Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych, z którego jak czytamy na stronie gminy; ta otrzymała 6 mln zł. Według ówczesnych zapowiedzi; prace projektowe i uzgodnienia miały potrwać do końca 2021 r., natomiast budowa miała ruszyć w 2022 r. 

1 lutego 2023

"Mam nadzieję, że ceny które zostaną zaproponowane przez potencjalnych wykonawców pozwolą na realizację tej wyczekiwanej przez wielu mieszkańców inwestycji" - podczas formatu Q&A, który zrealizowano 30 stycznia na temat inwestycji mówił burmistrz Jarosław Szlachetka. 

Powiązane tematy

Komentarze (24)

 • 17 sty 2023

  Nie ma kasy na Centrum Opiekuńcze, na tężnię, na basen. O zgrozo, oby tylko na pensje dla burmistrza, vice i sekretarza wystarczyło....

  75 6 Odpowiedz
 • 17 sty 2023

  I tak nic z tego nie będzie … co to za propagandziści są to głowa mała …
  Przekaz będzie ze chcieliśmy i dawaliśmy kasę ale nikt nie chciał za tyle wybudować to nie będzie … ale chcieliśmy

  66 Odpowiedz
 • mirek@ 17 sty 2023

  zrobiłem update obietnic o lato na zarabiu... jesli jakies przeoczylem to chetnie dopisze:

  zapowiedzi 😃;

  - Złoty pociąg
  - Obwodnica północno-wschodnia
  - Tunel w krzyszkowicach
  - Wezel w jaworniku
  - Wezel na sobieskiego
  - Wielopoziomowe parkingi
  - Stadion dalinu
  - Skatepark
  - Centrum opiekuncze na chelmie
  - Dokonczenie sciezek rowerowych
  - budowa krytego całorocznego boiska na Zarabiu
  - budowa teżni solankowej na zarabiu
  - budowa 3 niecki basenu
  - budowa mostu w krzyszkowicach
  - nowe lato na zarabiu

  w trakcie realizacji
  - budowa przedszkola w jaworniku
  - budowa hali w drogini
  - skatepark

  63 4 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 17 sty 2023

  Niewiele sie udalo zrealizować tych szumnych obietnic... Dla miasta to stracony czas

  62 4 Odpowiedz
 • 17 sty 2023

  Zdążyłem dorosnąć za ten czas jak usłyszałem, że będzie zjeżdżalnia na tym basenie. Za dzieciaka się człowiek cieszył, że pozjeżdża. Teraz mój syn ma już 10 lat to też mu naobiecujcie. Poczekam, może wnuki skorzystają chociaż hehe. Ciekawe ile zaś za tą koncepcję trzeba będzie zapłacić. Jakby mi mieli płacić za wymyślanie koncepcji w robocie to już po tygodniu by mnie wylali, a wam wciąż wszystko uchodzi na sucho.

  60 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku
Myślenice 1

Myślenice. Teatr Ognia na płycie Rynku

Teatr Ognia Tesserakt z Bielska-Białej po raz trzeci pojawił się w Myślenicach. Artyści zaprezentowali bogaty taniec iskier, pirotechnikę i masę efektów   T...