Usługi

4 sposoby, by kupić tanie OC w Myślenicach

4 sposoby, by kupić tanie OC w Myślenicach

Zakup ubezpieczenia samochodu w Myślenicach nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym będziesz płacić mniej. Poznaj kilka z nich i przekonaj się, że warto z nich skorzystać. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić

1. Zdecyduj się na współwłaściciela

Ustanowienie współwłaściciela pojazdu to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych kierowców, którzy nie mają historii ubezpieczeniowej oraz zgromadzonych zniżek. Wyższe stawki dotyczą bowiem młodych osób, które są statystycznie mniej rozważne na drodze. Wybór doświadczonego współwłaściciela, który ma na swoim koncie kilka lat bezszkodowej jazdy, pozwoli sporo zaoszczędzić.

2. Kup OC i AC w pakiecie

OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi kupić każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Jego brak wiąże się z poważnymi problemami oraz karami finansowymi. Z kolei AC to dobrowolna polisa, która zabezpiecza samochód przed skutkami:

· kradzieży,

· uszkodzenia,

· zniszczenia.

Jeśli chcesz zapewnić sobie kompleksową ochronę, wybierz pakiety ubezpieczeniowe zawierające te dwie polisy. Są one najczęściej zdecydowanie tańsze niż zakup każdego z ubezpieczeń osobno. Możesz także zdecydować się na dodatkowe rozszerzenia w postaci assistance oraz NNW.

3. Wybierz auto, za którego ubezpieczenie zapłacisz najmniej

W przypadku, gdy dopiero stoisz przed wyborem samochodu, a jednocześnie zależy Ci na tym, aby nie płacić dużo za jego ubezpieczenie, to postaw na modele, dla których polisy są najtańsze. Są to najczęściej marki uznawane przez ubezpieczycieli za najbezpieczniejsze i najmniej awaryjne.

Niższą składkę zapłacisz więc za rodzinny samochód z małym silnikiem niż za ubezpieczenie sportowego modelu o dużej mocy. Jeśli koszty eksploatacji, a więc także zakupu polisy, mają dla Ciebie znaczenie, to rozważ wybór konkretnej marki.

4. Zdecyduj się na ochronę zniżek

Kierowcy, którzy mają na swoim koncie zgromadzone zniżki za bezszkodową jazdę, mogą zdecydować się na wykupienie ich ochrony. Jest to dodatkowe rozszerzenie polis OC i/lub AC oferowane przez niektóre towarzystwa. Polega na tym, że nawet jeśli spowodujesz kolizję czy wypadek, to nie stracisz prawa do zniżek. Pamiętaj jednak, aby dokładnie zapoznać się z warunkami takiej oferty.

Sprawdź, ile kolizji obejmuje ochrona zniżek, którą jesteś zainteresowany oraz jakie wyłączenia odpowiedzialności są wypisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Dzięki temu zyskasz pewność, że w razie potrzeby będziesz mógł skorzystać z tego rozszerzenia.

To tylko kilka sposobów na to, aby obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu. Najlepszym sposobem na znalezienie najkorzystniejszej oferty jest porównanie ich za pomocą praktycznego kalkulatora polis dostępnego w Internecie.

Dzięki niemu zweryfikujesz każdą z propozycji poszczególnych towarzystw i wybierzesz taką, która zapewni Ci najlepszą ochronę. Gdy już znajdziesz najlepszą ofertę, to zapłać za polisę z góry, gdyż kuszące płatności ratalne finalnie okazują się zdecydowanie droższe niż jednorazowa zapłata za ubezpieczenie.