Psie zaprzęgi. Mikołaj Włodarczyk drugi podczas otwartych Mistrzostw Włoch

Zawodnik Orła Myślenice Mikołaj Włodarczyk sięgnął po pierwszy medal w bieżącym sezonie wyścigów psich zaprzęgów. Zajmując drugie miejsce w otwartych Mistrzostwach Włoch wyścigów psich zaprzęgów, został Międzynarodowym Wicemistrzem Włoch

Zawody odbyły się we włoskich Dolomitach – Monte Bondone, a trasy usytuowane są 1600 metrów n.p.m. W kategorii czterech psów rasowych Mikołaj Włodarczyk na mecie dziewięciokilometrowej trasy po dwóch wyścigach uplasował się o 2 minuty 16 sekund za reprezentantką Niemiec Dagmar Wojcik.

Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła Alicja Surówka, a kolejne miejsca zajmowali czwarta na mecie Tanja Musil z Austrii, piąty Ugo Delnevo z Włoch, natomiast szósta reprezentantka Czech Amele Vojtkova.

Mikołaj Włodarczyk wystartował też w wyścigu zaprzęgów sześciu psów, gdzie zajął siódmą pozycję, natomiast Alicja Surówka w tej kategorii była dziesiąta – tutaj szansę sprawdzenia się otrzymały głównie rezerwowe psy w przypadku zawodników Orła, najszybsze wystawili w wyścigu czterech psów.

Mateusz Surówka złoty medal zdobył w kategorii open dla nieograniczonej ilości psów w zaprzęgu (powyżej ośmiu psów). Jego zaprzęg składał się z czternastu syberyjskich haskich, jednak w tej kategorii wystąpiła zbyt mała liczba zawodników, by przeprowadzić zawody Mistrzostw Włoch. Reprezentant Polski otrzymał jednak złoty medal.

- To był dla nas pierwszy start w tym sezonie i co najważniejsze w końcu psy mogły zaadaptować się do wyścigów na śniegu. Wcześniej nawet nie mieliśmy możliwości treningów w warunkach śnieżnych. Tylko błoto, błoto, błoto. W kategorii 4Dogs-1 zdobyliśmy srebrny medal, a w 6Dogs-1 wywalczyliśmy siódme miejsce – relacjonuje Mikołaj Włodarczyk, który w najbliższym czasie będzie szukał warunków śnieżnych, by jak najlepiej przygotować się do tegorocznych Mistrzostw Świata.