Okolice

Łapówka za uniknięcie mandatu? Teraz grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Łapówka za uniknięcie mandatu? Teraz grozi jej nawet do 10 lat pozbawienia wolności
Fot. KPP Myślenice

„Zamiast zgodnie z poleceniem funkcjonariuszy pozostać w swoim samochodzie na czas kontroli, podeszła do radiowozu, oświadczyła, że śpieszy się do domu i przez uchyloną szybę wrzuciła do policyjnego pojazdu 200 zł” – informuje rzecznik policji

 

Do zdarzenia doszło we wtorek 28 lutego, kiedy to funkcjonariusze myślenickiej drogówki w Skomielnej Białej, w związku z przekroczeniem prędkości o 24 km/h zatrzymali do kontroli kierującą osobowym suzuki. Kobiecie za popełnione wykroczenie groził mandat, jednak 54-latka postanowiła inaczej załatwić tę sprawę.

- Mieszkanka powiatu suskiego, zamiast zgodnie z poleceniem funkcjonariuszy pozostać w swoim samochodzie na czas kontroli, podeszła do radiowozu, oświadczyła, że śpieszy się do domu i przez uchyloną szybę wrzuciła do policyjnego pojazdu 200 zł. Jej działanie przyniosło odwrotny do zamierzonego skutek. Zamiast do domu trafiła bowiem do myślenickiej komendy – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci poinformowali kobietę, że popełniła przestępstwo i zatrzymali ją. 54-latka usłyszała już zarzuty. Za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kobiecie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kierującej nie ominął również mandant karny za popełnione wykroczenie – 300 złotych i 5 punktów karnych.

Komentarze (5)

 • Brak zdjęcia
  1 mar 2023

  😂😂😂😂 Niezłomni Policjanci. Nieskazitelnie Czyści 😍.

  22 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 mar 2023

  Nie do uwierzenia że 54 latka taką głupotę strzeliła.

  5 1 Odpowiedz
  • 2 mar 2023

   Do uwierzenia, wiek nie ma nic z mądrością wspólnego, czasem ci starsi potrafią nawet większa głupotę odwalić niż niejeden młody. W tej sytuacji pewnie jest to wynik życia w przeszłości, gdy takie coś by jej uszło te kilkanaście lat temu, a tu niestety, prawo i ludzie się zmienili.

   3 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 mar 2023

  to jest aż nie możliwe ze nie wzięli sami czasami sugerują

  4 3 Odpowiedz
 • 6 mar 2023

  Dlaczego tylko 10 za tak ciężkie przestępstwo, 25 od razu

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej