Edukacja

Myślenice. Otwarto nowe skrzydło w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki

Myślenice. Otwarto nowe skrzydło w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki
Fot. Piotr Jagniewski

Rok po rozpoczęciu budowy w I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach oficjalnie otwarto nowe skrzydło budynku. Mieści się w nim 8 sal lekcyjnych

 

 

Dobiegła końca zapowiadana w marcu 2022 r. budowa skrzydła wschodniego w budynku I LO im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach.

W nowej części szkoły, na ponad 800 metrach kwadratowych powstało 8 sal lekcyjnych w których znalazły się m.in. pracownie chemii, biologii,  informatyczne, terminalowo – językowe, sala dla osób z niepełnosprawnościami oraz klatka schodowa wraz z windą. Inwestycja kosztowała niespełna 5 mln zł, a większość środków starostwo pozyskało z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Całość oficjalnie oddano do użytku w czwartek 16 marca. W uroczystej gali wzięła udział społeczność szkoły, samorządowcy, politycy ze szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

Liceum Ogólnokształcące to jedna z największych szkół na terenie powiatu myślenickiego. Każdego dnia uczy się tutaj ponad 1000 osób, a samych pierwszych klas jest 10.

Podczas otwarcia starosta poruszał temat potrzeby budowy hali gimnastycznej. Jej budowę Józef Tomal zapowiadał podczas lutowego posiedzenia rady powiatu. Aby mogło do tego dojść, potrzebna jest zmiana punktowa miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

 

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej