Myślenice

Myślenice. Niedziela Palmowa i konkurs Palm Wielkanocnych rozpoczęły Wielki Tydzień

Myślenice. Niedziela Palmowa i konkurs Palm Wielkanocnych rozpoczęły Wielki Tydzień
Fot. MOKiS

Palmy oceniano w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa, a pierwsze miejsce zajęli Hania Ślusarczyk, Adam Wojtan i Jacek Wierciak

 

W niedzielę 2 kwietnia na myślenickim Rynku odbyła się kolejna edycja Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych, kiermasz wielkanocnych potraw oraz pokaz rękodzieła prosto spod rąk lokalnych artystów ludowych.

Konkursowi towarzyszyła degustacja i kiermasz tradycyjnych wielkanocnych specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń z Gminy Myślenice. Oczekiwanie na werdykt jury umilała Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Stowarzyszenie "Bądźmy Razem" zorganizowało kiermasz ciast i ozdób wielkanocnych, zbierając w ten sposób pieniądze na rzecz leczenia i rehabilitacji pozostającego w śpiączce mieszkańca Myślenic Grzegorza Proszkowca.

Palmy oceniano w trzech kategoriach: tradycyjna, oryginalna i najwyższa.

Grand Prix Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice otrzymali Darek, Dominik, Alicja, Dagmara Ostrowscy.

Najwyższą palmę przygotował Jacek Wierciak, następnie Adam Ćwierzyk i KGW „Maliny z Buliny”.

Grand Prix Burmistrza Jarosław Szlachetka otrzymała Rodzina Fąfarów.

W kat. palm tradycyjnych pierwsze miejsce przyznano Hani Ślusarczyk, drugie Mikołajowi i Annie Kus, a trzecie KGW Trzemeśnia.

Za oryginalną palmę pierwszą nagrodę otrzymał Adam Wojtan, drugą KGiGW z Borzęty "Kwicoły", a trzecią Stowarzyszenie Przytul Sierściucha.

Konkurs zorganizował Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, Miasto i Gmina Myślenice i Myślenickim Oddziałem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...