Jawornik

Jawornik. „Droga północna” przejdzie remont. Potrwa do 2023 roku

Jawornik. „Droga północna” przejdzie remont. Potrwa do 2023 roku
Fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Droga gminna w Jaworniku, przez mieszkańców nazywana „drogą północną” przejdzie remont. Na odcinku 2,5 km położony zostanie nowy asfalt, powstanie chodnik i dodatkowa infrastruktura

 

Zmiana nawierzchni, poszerzenie drogi, chodnik i przebudowa odwodnienia, to główne prace, jakie zostaną wykonane na drodze gminnej w Jaworniku, nazywanej przez mieszkańców „drogą północną”.

W ramach działań przewidziano też usunięcie „kolizji z istniejącą infrastrukturą obcą” oraz budowę oświetlenia ulicznego. Zakres inwestycji obejmuje odcinek drogi gminnej nr 540285K w km 0+000 – 2+495.95 od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 955 do skrzyżowania z drogą krajową nr 7.

Drogowcy będą działać w tym miejscu do 2023 r. Wykonawca to firma handlowo – usługowa „Wanta” z Jordanowa. Wartość umowy opiewa na 13,6 mln zł, a dofinansowanie, jakie gmina otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, wyniosło to 9 mln zł.

Symbolicznego wbicia łopaty, 17 kwietnia dokonał burmistrz Jarosław Szlachetka, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, poseł Władysław Kurowski i Tomasz Tomal z ministerstwa infrastruktury.

 

Komentarze (2)

  • 18 kwi

    Nauczyciel techniki z Jawornika musi być na każdym zdjęciu??

    8 2 Odpowiedz
  • 23 kwi

    Myślenice - stan dróg fatalny, potrzeba prac remontowych i modernizacyjnych a my chwalimy się remontem drogi w Jaworniku. Brawa od mieszkańców Myślenic. Jedynymi szczęściarzami są tu pracownicy firmy wykonującej roboty budowlane bo dostaną w spadku 8 nowych łopat. No chyba, że mało używane to jeszcze idzie zwrócić. Uwaga do Wykonawcy - zabrakło dwóch łopat dla oficjeli więc pamiętajcie, że przy przecinaniu wstęgi na zakończenie inwestycji oficjeli czyli twórców sukcesu będzie jeszcze więcej więc przygotujcie się lepiej i kupcie więcej sprzętu.

    1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty
Drogi 0

Tunel pod Luboniem Małym zamknięty

We wtorek 12 grudnia na cztery godziny zostanie zamknięty tunel pod Luboniem Małym na Zakopiance. Przez ten czas służby przeprowadzą ćwiczenia ratownicze  ...