Myślenice

Myślenice. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Msza, defilada i bieg na skocznię

Myślenice. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Msza, defilada i bieg na skocznię
Fot. Piotr Jagniewski

Uroczyste obchody Narodowego Święta 3 Maja w Myślenicach uczczono mszą, złożeniem kwiatów przy Pomniku Niepodległości, a następnie defiladą służb mundurowych. W samo południe na Zarabiu zorganizowano bieg na skocznię

 

W związku z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Myślenicach planowano mszę polową w intencji Ojczyzny na płycie Rynku. „W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi nastąpiły zmiany w organizacji uroczystości - Msza Święta zostanie odprawiona w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach” – informował komunikat UMiG.

Po jej zakończeniu z kościoła na Rynek przemaszerowały poczty sztandarowe, gdzie pod Pomnikiem Niepodległości przedstawiciele instytucji państwowych, władz samorządowych, partii politycznych, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz harcerzy złożyli kwiaty.

Uroczystości zakończyły się defiladą służb mundurowych. Wzięły w niej udział Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice, straż pożarna, policja, szkolne poczty sztandarowe oraz Strzelcy Rzeczypospolitej.

Obchodom 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja był bieg na starą skocznię na Zarabiu.

Komentarze (1)

Zobacz więcej