Sport

Dominika Sanowska wraca do Myślenic z Wicemistrzostwem Europy w trójboju siłowym

Dominika Sanowska wraca do Myślenic z Wicemistrzostwem Europy w trójboju siłowym

Mieszkanka Myślenic wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym rozgrywanych w Czechach

 

„To był dobry dzień. Zostałam srebrną medalistką Mistrzostw Europy w trójboju siłowym federacji WUAP” – swój występ w mediach społecznościowych podsumowała Dominika Sanowska. Ważąc 61,7 kg wystartowała w kat. wagowej 67,5 kg.

W przysiadzie w pierwszej próbie podniosła 112,5 kg, a w drugiej 115 kg. W wyciskaniu osiągnęła wynik 72,5 kg i 75 kg, a w martwym ciągu kolejno 145 kg i 150 kg.

Dominika Sanowska to 27-letnia mieszkanka Myślenic, która swoją przygodę ze sportami siłowymi rozpoczęła 5 lat temu. Na początku przygody z siłownią jej czas głównie pochłaniał crossfit, jednak pod koniec 2020 r. wraz z partnerem treningowym Mariuszem Marszalikiem, wzięła udział w łódzkich Debiutach w Trójboju Siłowym. Występ dał jej trzecie miejsce na podium, a Dominika podobnie jak Mariusz łyknęła bakcyla i rozpoczęła treningi na poważnie.

W 2021 roku wystartowała w wielu zawodach, ale do największych sukcesów można zaliczyć Mistrzostwo Polski w Wyciskaniu federacji XPC oraz Wicemistrzostwo Polski w Wyciskaniu i w Martwym Ciągu federacji WRPF.To dało jej energię do rozwoju. Rok 2022 był dla niej przełomowy. Zaczynając od lutego i I rzutu Ligi Martwego Ciągu we Wrocławiu, gdzie zajęła 2 miejsce w kat. 63 kg. Następnie podczas Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym federacji XPC w Siedlcach (kwiecień) wywalczyła 1m. w kat. 67,5 kg. Mistrzostwa Polski w Martwym Ciągu federacji WPC we Wrocławiu dały 5 m., Puchar Polski federacji XPC (Siedlce, wrzesień) to triumf w kat.60 kg. oraz 2 m. open, co oznacza, że ustąpiła miejsca tylko jednej zawodniczce spośród wszystkich startujących kobiet. Na koniec II rzut Ligi Martwego Ciągu we Wrocławiu (listopad) i brązowy medal w kat.63 kg.

W zawodach organizowanych w Czechach startowała z Robertem Kosteckim, który został Mistrzem Europy.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

Zobacz więcej