Tokarnia

Dożynki Powiatu Myślenickiego 2023. Najpiękniejszy wieniec przygotowały gospodynie z Tokarni

Dożynki Powiatu Myślenickiego 2023. Najpiękniejszy wieniec przygotowały gospodynie z Tokarni
Fot. Powiat Myślenicki

Podczas święta plonów powiatu myślenickiego, nagrodę za najpiękniejszy wieniec jury przyznało gospodyniom z KGW „Więcierza” z gminy Tokarnia

 

Dożynki rozpoczęły się mszą w kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej w Tokarni, gdzie rolnicy z 9 gmin powiatu myślenickiego podziękowali za zebrane plony. Korowód dożynkowy złożony z parady traktorów, pocztów sztandarowych, grup wieńcowych i delegacji oraz mieszkańców poprowadziła Orkiestra Dęta OSP Tokarnia. Główne uroczystości dożynkowe odbyły się na placu rekreacyjnym przy stadionie GKS Beskid Tokarnia.

W trakcie uroczystości wręczono tytuły „Zasłużony dla Gminy Tokarnia” dla starosty Józefa Tomala (FZM) oraz ks. dziekana Roberta Pietrzyka.

W konkursie Wieńca Dożynkowego koła gospodyń wiejskich ośpiewały wykonane własnoręcznie kompozycje. Na scenie wystąpiły: Koło Gospodyń Wiejskich „Więcierza” z Gminy Tokarnia, Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzynce z Gminy Dobczyce, Gmina Lubień - Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanie” z Lubnia, Koło Gospodyń i Gospodarzy w Zasani z Gminy Myślenice, Koło Gospodyń Wiejskich w Stróży z Gminy Pcim, Koło Gospodyń w Czasławiu z Gminy Raciechowice, Koło Gospodyń Wiejskich w Czechówce z Gminy Siepraw, Stowarzyszenie Gospodyń Cis w Harbutowicach z Gminy Sułkowice, Koło Gospodyń Wiejskich Poznachowice Dolne z Gminy Wiśniowa. Jury za najpiękniejszy uznało wieniec wykonany przez KGW „Więcierza” z Gminy Tokarnia.

Pomiędzy prezentacją poszczególnych grup wieńcowych wręczono nagrody dla najlepszych rolników, przeprowadzono turniej gmin, konkurs pieroga kliszczackiego i konkurs na strojny traktor.

Dożynkom towarzyszyła degustacja potraw regionalnych, wystawa twórców ludowych, rękodzielników, rolników oraz instytucji, firm i podmiotów związanych z produkcją i przetwórstwem rolnym.

Na scenie wystąpili artyści z Młodzieżowego Zespołu Kliszczacy, Orkiestra Dęta OSP Tokarnia, zespół Storm Band i Góralsi.

Organizatorem XXIII Dożynek Powiatu Myślenickiego było starostwo powiatowe, gmina Tokarnia i Kliszczackie Centrum Kultury w Tokarni.

Komentarze

Zobacz więcej