Trzemeśnia

Dożynki Gminno-Parafialne w Trzemeśni: Nagroda za najładniejszy wieniec trafiła do gospodyń z Zasani

Dożynki Gminno-Parafialne w Trzemeśni: Nagroda za najładniejszy wieniec trafiła do gospodyń z Zasani
Fot. MiG Myślenice

Podczas święta plonów przeprowadzony został konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy, a za najładniejszy uznano ten przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Nasza Zasań”

 

Obchody święta plonów rozpoczęły się kolorowym korowodem dożynkowym, który przemaszerował spod siedziby OSP Trzemeśnia do Kościoła pw. św. Klemensa w Trzemeśni, gdzie następnie została odprawiona msza dziękczynna za zebrane plony.

Podczas święta plonów przeprowadzony został konkurs na tradycyjny wieniec dożynkowy, a za najładniejszy uznano ten przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Nasza Zasań”, drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Borzęcie, a trzecie Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Głogoczowie.

Imprezę uświetniły występy lokalnych artystów, w tym dzieci z Samorządowego Przedszkola w Trzemeśni i grupy „Maliny z Buliny”. Dla zgromadzonych zagrali również Tercet Endemiczny oraz duet Krzysztof i Angelika.

Członkowie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Myślenice w trakcie imprezy mogli wziąć udział w konkursach przeciągania liny, przecinania pnia drzewa oraz toczenia bala. Na smakoszy czekały natomiast regionalne przysmaki przygotowane na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich.

Komentarze

Zobacz więcej